I’m Still Here – Kino Muza
Wiemy, co gramy

I'm Still Here

I'm Still Here - okładka
reż. Walter Salles
Brazylia, Francja
2024
137’
I'm Still Here - okładka

Film w reżyserii Waltera Sallesa (Dzienniki motocyklowe) na podstawie scenariusza Murilo Hausera i Heitora Loregi, opartego na wspomnieniach Marcelo Rubensa Paivy. Akcja filmu ma miejsce w Rio de Janeiro na początku lat 70-tych podczas dyktatury wojskowej.

W roli głównej, Eunice Paivie, zobaczymy: Fernandę Torres. Eunice prowadzi szczęśliwy dom dla swoich dzieci. Pewnego dnia mąż, Rubens Paiva (Selton Mello), zostaje aresztowany. Eunice wraz z grupą przyjaciół próbują ustalić co się stało z jej mężem. Staje twarzą w twarz z terrorem dyktatury.

I’m Still Here otrzymał trzy nominacje do Oscarów w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka (Fernanda Torres), Najlepszy film międzynarodowy. Torres została uchonorowana za rolę Złotym Globem.

Zwiastun

Nagrody
Złote Globy 25
Najlepsza aktorka
Palm Springs International Film Festival 25
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Satellite Awards 25
Najlepsza aktorka
Miami Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
Philadelphia Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
São Paulo International Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
Vancouver International Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
Venice Film Festival 24
Najlepszy film oraz scenariusz
Mill Valley Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
Pingyao International Film Festival 24
Nagroda dla reżysera
Festival International du Film d'Histoire de Pessac 24
Nagroda dla reżysera

Kadry

Jeszcze dziś

Kadr z animacji przedstawia czarnego kota w towarzystwie psa i mewy. 13:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Flow To ciepła, poruszająca historia zarówno dla starszej, jak i młodszej widowni.
Komentator sportowy przy pracy. 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 September 5 September 5 ukazuje decydujący moment, który na zawsze zmienił przekaz medialny i do dziś ma wpływ na wiadomości na żywo.
Zbliżenie na kobietę w okularach. 13:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Maria Callas Primadonna stulecia, najsłynniejsza śpiewaczka operowa świata. To zahaczający o najważniejsze momenty w życiu diwy film o wielkich miłościach: do mężczyzn, do kariery, do śpiewu.
Portret rodziny na słonecznej plaży. 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 I'm Still Here Akcja filmu ma miejsce w Rio de Janeiro na początku lat 70-tych podczas dyktatury wojskowej.
Mężczyzna na dworze podczas dużego mrozu. 15:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mickey 17 Niezapowiadający się na bohatera Mickey nieoczekiwanie podejmuje się wyjątkowej pracy. Jego pracodawca żąda bowiem ostatecznego poświęcenia. Mickey musi umrzeć, żeby zarobić.
Młoda kobieta w klubie nocnym. 16:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Emilia Pérez Kipiący energią, baśniowy i hipnotyczny film Audiarda to aktorski i reżyserski popis, za którego liryczną stronę odpowiadają utwory francuskiej kompozytorki i piosenkarki Camille.
Kobieta na tle urokliwych widoków Neapolu. 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bogini Partenope Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.
Młoda dziewczyna a za nią dwie kobiety. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Nasienie świętej figi Nowa posada oraz awans społeczny powodują, że przykładny mąż i ojciec dwóch córek sprowadza na swoją rodzinę śmiertelne niebezpieczeństwo.
Grupa młodych ludzi imprezujących w basenie. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Anora Anora to tancerka klubu dla dorosłych na Brooklynie, która zmienia się w nowoczesnego Kopciuszka, gdy na swojej drodze spotyka  Ivana, syna rosyjskiego oligarchy.
Kadr z samochodu, kobieta z tylnego siedzenia rozmawia z kierowcą. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Tam, gdzie rosną poziomki 80-letni profesor Borg odbywa wraz z synową podróż ze Sztokholmu do Lund, by wziąć udział w obchodach własnego jubileuszu naukowego. Z pozoru zwyczajny wyjazd zamienia się w mag...
Mężczyzna na dworze podczas dużego mrozu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mickey 17 Niezapowiadający się na bohatera Mickey nieoczekiwanie podejmuje się wyjątkowej pracy. Jego pracodawca żąda bowiem ostatecznego poświęcenia. Mickey musi umrzeć, żeby zarobić.
Kobieta na tle urokliwych widoków Neapolu. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bogini Partenope Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.
Gramy!
Poranek Rodzinny z książką 'Myszonek wyrusza w rejs' | FRAJDA W MUZIE!
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące