Biały szum
Opowieść o początku końca amerykańskiej prawicy. Daniel Lombroso śledzi losy trojga aktywistów alt-rightowych od momentu wygrania wyborów prezydenckich przez Donalda Trumpa w 2016 roku, pokazując kolejne kryzysy zwiastujące przegraną kampanię z roku 2020.
Bohaterami jego filmu są Richard Spencer – gwiazda amerykańskiej prawicy, obarczana odpowiedzialnością m.in. za tragedię w Charlottesville, Mike Cernovich – youtuber-meninista lubujący się w teoriach spiskowych oraz Lauren Southern – aktywistka antyimigrancka i antyfeministyczna. Reżyserowi udało się wniknąć w codzienne życie całej trójki. Milcząco pozwala wygłaszać faszystowskie poglądy wprost do kamery, cierpliwie czekając, aż ich niespójność sama się obnaży.
Najciekawsze są w Białym szumie momenty, w których kamera przypatruje się osobistemu życiu aktywistów, pokazując ich nie tylko jako symbole skrajnej prawicy, ale pełnokrwistych ludzi. Obserwując Cernovicha, próbującego wytłumaczyć się z tego, dlaczego poślubił Irankę i pobiera alimenty od byłej żony czy Southern emocjonalnie reagującą na niechciane seksualne propozycje, które dostaje od swoich politycznych kolegów, reżyser tropi pęknięcia pomiędzy wyznawaną przez bohaterów ideologią a rzeczywistością, w której funkcjonują. Lombroso doszukuje się przyczyn kryzysu skrajnej prawicy w tym, że pod przykrywką sprawnej retoryki i dobrze przygotowanego performance’u, nie oferuje idei adekwatnych do doświadczeń nawet jej najwierniejszych wyznawców.