Fantastyczny Angelo | seans przyjazny sensorycznie


10-letni Angelo od zawsze marzył o wielkiej przygodzie i wreszcie się jej doczekał. Szukając drogi do domu chorej babci, stawi czoła chciwemu niszczycielowi przyrody i pozna niezwykłych, leśnych przyjaciół.
Angelo zawsze chciał podróżować, ale z pewnością nie spodziewał się, że tak szybko ruszy na pierwszą wyprawę. Kiedy jego rodzina w pośpiechu odjeżdża z postoju, a on zostaje pozostawiony samemu sobie, jest dość zagubiony. Las, do którego trafia, budzi dużo lęku – tu pojawia się armia czerwonych mrówek, tam kupa mchu okazuje się być zielonym stworem. Angelo chce za wszelką cenę opuścić krainę i w porę wręczyć babci uzdrawiający eliksir. Na swojej drodze spotka jednak wyjątkowo groźnego przeciwnika – robota Ultra, który zrobi wszystko, żeby dostać się do Źródła Życia. Animacja prezentowana na festiwalach w Cannes i Annecy to manifest siły potrzebnej do przeciwstawienia się złu.
Czy wiesz, że…
Vincent Paronnaud, twórca Persepolis, wyreżyserował animację na podstawie nagradzanego komiksu z 2016 roku? W Polsce ukazał się pod tytułem W tajemniczym, ciemnym lesie.
Kategoria wiekowa: 6+
Seans przyjazny sensorycznie
Kino Muza wraz z Fundacją Pomoc Autyzm mają przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im, przyjazne sensorycznie, seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy chcieliby skorzystać z takich dostosowanych projekcji. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.
Jak wygląda taki seans?
Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed seansem nie wyświetlamy reklam ani zwiastunów, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie pokazu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.
Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane w domu przekąski.
Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.
Treści wrażliwe
Brak