Pokazy poza Kinem Muza – Kino Muza
Wiemy, co gramy
MFFA ANIMATOR

Pokazy poza Kinem Muza

21.06.2023
Pokazy poza Kinem Muza - okładka

ŚRODA 21.06

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 10:30 | CENA BILETU: 10zł
Animator dla dzieci: VALENTINA (reż. Chelo Loureiro, Hiszpania 2022) | 6+ | POKAZ Z LEKTOREM NA ŻYWO
Centrum Sztuki Dziecka zaprasza najmłodszych widzów Festiwalu ANIMATOR w podróż do krainy animacji. Proponujemy najnowsze filmy animowane, które łączy hasło tegorocznego Festiwalu – POSZUKIWANIE SIEBIE.
Najmłodszych widzów (6+) zapraszamy na "Valentinę", animowany musical o dziewczynce z zespołem Downa, która marzy o byciu artystką na trapezie. Do tego gorąco zachęca ją ukochana babcia, która pewnego dnia znika z życia bohaterki. Valentina wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu babci, odkrywając przy tym swoją siłę i wyjątkowość oraz ucząc się samodzielności.
Pokaz z lektorem na żywo!

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 18:00 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Kryształy Anime: GHOST IN THE SHELL (reż. Mamoru Oshii, Japonia 1995)
KRYSZTAŁY ANIME to nowy blok programowy poświęcony anime - niezwykle popularnemu w ostatnich latach i intensywnie rozwijającemu się rodzajowi animacji. Festiwal ANIMATOR zaprezentuje dzieła przełomowe w historii gatunku i rozpocznie proces zaznajamiania widowni z jego długą tradycją. Anime w tym ujęciu to nie tylko gatunek filmowego opowiadania, ale całe kino - równolegle rozwijające swój język. Jednym z najbardziej kultowych reprezentujących tytułów jest bez wątpienia “Ghost in the Shell” w reżyserii Mamoru Oshii.
2029 n.e. - Niedaleka przyszłość, w której sieci korporacyjne obejmują całą planetę, elektrony i światło nasycają świat, ale informatyzacja nie zatarła jeszcze granic między narodami i grupami etnicznymi. To czas, w którym sieci informacji otaczają świat na wielu poziomach, a przestępczość komputerowa i cyberterroryzm mają miejsce każdego dnia. Motoko Kusanagi z National Public Security Section 9 zostaje wysłana w celu zbadania nieuchwytnego hakera zwanego Władcą Marionetek, za którym istnieją międzynarodowe nakazy aresztowania. „Władca marionetek” to kryptonim, który pochodzi od konkretnej techniki stosowanej przez przestępcę – hakowania ludzkich mózgów w celu kontrolowania pamięci i zachowania – ale w rzeczywistości jego tożsamość jest nieznana. Po zbadaniu wielu incydentów, Kusanagi wydaje się być bliżej Władcy Marionetek niż kiedykolwiek, ale rzeczywistość jest taka, że Władca Marionetek również próbował się do niej zbliżyć. A kiedy w końcu tajemniczy przestępca staje twarzą w twarz z major Kusanagim z Sekcji 9, prawda zdaje się przekraczać wszelkie wyobrażenia...

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 21:00 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Panorama: WHITE PLASTIC SKY (reż. Tibor Bánóczki, Sarolta Szabó, Węgry/Słowacja 2023) | PRAPREMIERA!
W ramach sekcji programowej PANORAMA skupiamy się na współczesnych, oryginalnych i niezwykle angażujących, pełnometrażowych animacjach gatunkowych. Zapraszamy na PRA-PREMIEROWY POKAZ filmu „White Plastic Sky” w reżyserii Tibora Bánóczki, Sarolty Szabó.
Rok 2123. W obliczu kurczących się zasobów rasa ludzka może przetrwać tylko dzięki trudnej wymianie: w wieku 50 lat każdy obywatel jest stopniowo przemieniony w drzewo. Kiedy Stefan odkrywa, że jego ukochana żona Nora zdecydowała się na oddanie swego ciała przed czasem, wyrusza w pełną przygód podróż, by za wszelką cenę ją uratować.

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 21:00 | CENA BILETU: 30zł
Wydarzenie specjalne: LETNIE PRZESILENIE W STYLU LAT 90-TYCH
Kreskówkowy Quiz Show / Cartoon Quiz Show / 30’
Lata 90. był to czas, kiedy kanały MTV i Cartoon Network osiągały szczyty oglądalności. Seria Cartoon-Cartoons, pierwsze produkcje Genndy’ego Tartakovskiego, „Daria” i „Celebrity Deathmatch” a na drugim biegunie „Czarodziejka z Księżyca” z włoskim dubbingiem. Wydarzenie otwarcia – Letnie Przesilenie - będzie nostalgiczne i pełne humoru. Jeśli sformułowanie „Omlette du fromage!” wywołuje uśmiech a „Ukarzę cię w imieniu Księżyca” lekki dreszcz, to z pewnością Quiz wiedzy o szalonych kreskówkach lat 90. będzie niezłą zabawą.
Cartoon Network - Adult Swim Awesome Mix + DJ Set Pan Picik / 40’
Wizualny montaż z kultowych seriali animowanych przygotowany specjalnie dla MFFA ANIMATOR przez CARTOON NETWORK / adult swim. Muzyczną oprawę w stylu lat 90. zapewni Pan Picik.

CZWARTEK 22.06

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 18:00 | CENA BILETU: 10 zł
Animacja Interakcja – Gry Wideo: BEYOND IMAGINATION: UNREAL ENGINE 5 SHOWCASE
Unreal Engine to obecnie najbardziej zaawansowany na świecie silnik graficzny przeznaczony do tworzenia gier. Wszechstronność tego silnika oraz jego niespotykana wydajność powoduje, że jest obecnie pierwszym wyborem dla większości wysokobudżetowych tytułów. Jest też szeroko wykorzystywany w przemyśle filmowym i rozrywkowym. Osoby zainteresowane bardziej artystyczną twórczością również sięgają po to narzędzie, zastępując tym samym dotychczasowe, bardziej tradycyjne metody tworzenia animacji.
Podczas pokazu zaprezentowana zostanie selekcja najciekawszych animacji ostatnich lat, które w całości powstały przy wykorzystaniu Unreal Engine. Będą to zarówno prace powiązane z branżą gier jak i artystyczne, wychodzące spod ręki niezależnych twórców.
Spotkanie poprowadzi Bartosz Rakowski - CEO i współzałożyciel studia Atomic Jelly, wykładowca Collegium Da Vinci. Miłośnik szeroko pojętej sztuki. Jest zafascynowany zjawiskiem demosceny, której jest także aktywnym twórcą (od lat 90.), odnoszącym sukcesy na arenie międzynarodowej.

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 19:45 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Panorama: BLIND WILLOW, SLEEPING WOMAN (reż. Pierre Földes, Francja, Kanada, Holandia, Luxemburg 2022)
W ramach sekcji programowej PANORAMA skupiamy się na współczesnych, oryginalnych i niezwykle angażujących, pełnometrażowych animacjach gatunkowych. “Blind Willow, Sleeping Woman” w reżyserii Pierre’a Földes jest doskonałym przykładem takiej produkcji.
Tokio, kilka dni po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku. Kyoko nagle opuszcza męża po tym, jak spędziła pięć dni z rzędu przykuta do nieprzerwanej relacji z trzęsienia ziemi w telewizji. Jej bezradny mąż Komura bierze tygodniowy urlop w pracy i wyrusza na północ, by dostarczyć pudło i jego nieznaną zawartość dwóm młodym kobietom. Jego kolega Katagiri, windykator z zawodu i niezręczny samotnik, pewnego wieczoru wraca do domu i zastaje dwumetrową żabę proszącą go o pomoc w uratowaniu Tokio przed zbliżającym się trzęsieniem ziemi. Poprzez wspomnienia, sny i fantazje, Kyoko, Komura i Katagiri, pod wpływem wizji trzęsień ziemi – które objawiają się złymi wierzbami, gigantycznymi dżdżownicami, sekretnymi przysięgami, tajemniczymi skrzyniami i ciemnym, niekończącym się korytarzem – próbują na nowo odkryć swoje prawdziwe ja.

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 21:00 | CENA BILETU: 30zł
Wydarzenie specjalne: ANIMATED LATE NIGHT SHOW z Sarą Gunnarsdóttir, Sariną Nihei I Niamh Moyles | ENG only!
Animated Late Night Show  / 75’
Inspired by late-night talk show genre, well known from american television. Animated Late Night Show guests will be Oscar nominated, punk animator Sara Gunnarsdóttir, Sarina Nihei author of surreal „Polka-Dot Boy” and Niamh Moyles women of various talents who represents the Cartoon Saloon studio.
Full of surprises and creative challenges talk-show will be hosted by Hubert Hafke and Filip Grabski (podcast Hammerzeit).

MIEJSCE: KINO PLENEROWE | GODZ.: 22:30 | CENA BILETU: 5zł
Kryształy Anime: ON-GAKU: OUR SOUND (reż. Kenji Iwaisawa, Japonia 2019) | PJM + audiodeskrypcja
KRYSZTAŁY ANIME to nowy blok programowy poświęcony anime - niezwykle popularnemu w ostatnich latach i intensywnie rozwijającemu się rodzajowi animacji. Festiwal ANIMATOR zaprezentuje dzieła przełomowe w historii gatunku i rozpocznie proces zaznajamiania widowni z jego długą tradycją. Anime w tym ujęciu to nie tylko gatunek filmowego opowiadania, ale całe kino - równolegle rozwijające swój język.
Animowany prawie w całości przez reżysera Kenjiego Iwaisawę, z japońską legendą alternatywnego rocka, Shintaro Sakamoto, w roli głównej, "ON-GAKU: Our Sound" wnosi własne brzmienie i wizję do mangi Hiroyuki Ohashi, którego jest adaptacją. Z doskonałym, suchym humorem, film stanowi bardzo oryginalny przykład slacker comedy - wyluzowana komedia z olśniewającym finałem muzycznym, który sprawi, że będziesz jeszcze długo nucić pod nosem.
Kiedy jesteś znudzonym nastolatkiem szukającym dreszczyku emocji, czasami jedynej rzeczy do którego możesz się zwrócić, to rock’n’roll. Pomimo braku umiejętności, pieniędzy, a nawet kompletnego zestawu perkusji, siejące postrach trio licealnych łobuzów, decydują, że ich przeznaczeniem jest osiągnięcie muzycznej chwały, a przy okazji zaimponowanie swojej jedynej przyjaciółce Ayi, uniknięcie rywalizującego gangu i – co najważniejsze – danie czadu.

PIĄTEK 23.06

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 17:00 | CENA BILETU: 30 zł za udział w sekcji: Animacja Interakcja – Gry Wideo
Animacja Interakcja – Gry Wideo
Obecnie społeczności graczy stają się coraz bardziej zróżnicowane. Celem panelu jest zbadanie wpływu różnorodności na rozwój branży, zrozumienie, w jaki sposób różne perspektywy kształtują fabułę, estetykę i interakcję w grach. Podczas rozmowy zastanowimy się, jak promowanie różnorodności może stworzyć bardziej świadome i reprezentatywne środowisko dla wszystkich graczy. Przedstawione zostaną przykłady sukcesów i innowacji, które wynikają z różnorodności oraz omówione wyzwania związane z dążeniem do większej reprezentacji różnych perspektyw w świecie gier komputerowych.
Gościnie:
dr Joanna Pigulak - badaczka filmu i gier cyfrowych, pracuje w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. Autorka książki „Gra w film”.
Joanna Keler - managerka marketingu & social mediów w branży gier video. Ambasadorka „Women in Games” i mentorka „Women in Games International”.
Agata Perszutów - absolwentka UAP na kierunku animacja. Swoją animacyjną przygodę kontynuuje w poznańskim studiu gamedev: Robot Gentleman.
Moderator: Łukasz Szałankiewicz

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 17:30 | CENA BILETU: 10zł
Animator dla dzieci: TITINA (reż. Kasja Naess, Norwegia 2023) | 10+ | FILM Z POLSKIM DUBBINGIEM
Centrum Sztuki Dziecka zaprasza najmłodszych widzów Festiwalu ANIMATOR w podróż do krainy animacji. Proponujemy najnowsze filmy animowane, które łączy hasło tegorocznego Festiwalu – POSZUKIWANIE SIEBIE.
Widzów 10+ oraz wszystkich miłośników piesków zapraszamy na "Titinę", animację o dalekich podróżach, nieznanych lądach i odwadze w spełnianiu marzeń.
Umberto to świetny inżynier zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i  w domu, towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją błąkającą się kiedyś po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni. Pewnego dnia sam Roald Amundsen zamawia u niego statek powietrzny, którym podbije Biegun Północny. Wkrótce Umberto, Roald i Titina ruszają na niesamowitą wyprawę do ostatniego, nieodkrytego miejsca na Ziemi.

MIEJSCE: Amica Showroom - Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17 | GODZ.: 18:00 | CENA BILETU: 50 zł
Kuchnia Animatora / warsztaty + secret screening
Propozycja dla tych, których nie przeraża formuła „kina w ciemno”. Kuchnia Animatora jest pójściem krok dalej. We współpracy z Amica for Living zachęcamy by doświadczyć, poczuć, być tu i teraz i rozbudzić zmysły. Będzie kameralnie, wesoło i…smacznie.  
ZGŁOSZENIA:  
- będą przyjmowane od 8.06.2023 r.,  
- na adres n.olszak@animator-festival.com prosimy przesłać:  

  • tytuł wybranego warsztatu 
  • imię i nazwisko uczestnika
  • wiek, jeżeli dot. osoby niepełnoletniej
  • numer telefonu oraz adres mailowy do kontaktu.

- poczekaj na maila zwrotnego, w którym poznasz szczegóły wydarzenia, a także instrukcje jak dokonać opłaty za wydarzenie, 
- bilet na wydarzenie kosztuje 50 zł 
- wydarzenie dla osób powyżej 14. roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką opiekuna, który również musi wykupić bilet 
- o opłaceniu warsztatów zostaniesz wpisany na listę. Potem czeka Cię już tylko filmowa przygoda! 
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. O zapisie na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.  

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 18:15 | CENA BILETU: 30 zł za udział w sekcji: Animacja Interakcja – Gry Wideo
Animacja Interakcja – Gry Wideo: OD SŁÓW DO KODU – JAK LITERATURA KSZTAŁTUJE ŚWIAT GIER
Literatura miała i ma wpływ na każde inne medium. Jak wpłynęła na świat gier wideo. Z jednej strony mamy do czynienia z adaptacjami literatury, z drugiej ich wariacjami, które z tekstów źródłowych biorą poszczególne elementy takie jak świat przedstawiony i wykorzystują je do stworzenia czegoś nowego. Trzecim podejściem do tematu są gry które w pewnym sensie mają strukturę książkową, ale nie są bezpośrednio oparte na żadnym tekście źródłowym. W trakcie prezentacji pokażemy jak działa synergia literatury i gier wideo  w kształtowaniu narracji, budowaniu opowieści i przede wszystkim jak książki inspirują twórców gier.
Spotkanie poprowadzą Łukasz Szałankiewicz -  audio lead i wykładowca na kierunku Game Development w Collegium Da Vinci, jeden z założycieli „Komitetu Społecznego Polskiej Demosceny”, wspiera także międzynarodową inicjatywę Art of Coding oraz Piotr Maciantowicz – wykładowca na kierunku Game Development w Collegium Da Vinci, filmoznawca, animator i edukator z pasji, dj, producent wydarzeń kulturalnych, twórca podcastu Kulturalnie o Grach.

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 20.00 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Kryształy Anime: ON-GAKU: OUR SOUND (reż. Kenji Iwaisawa, Japonia 2019) |  audiodeskrypcja
KRYSZTAŁY ANIME to nowy blok programowy poświęcony anime - niezwykle popularnemu w ostatnich latach i intensywnie rozwijającemu się rodzajowi animacji. Festiwal ANIMATOR zaprezentuje dzieła przełomowe w historii gatunku i rozpocznie proces zaznajamiania widowni z jego długą tradycją. Anime w tym ujęciu to nie tylko gatunek filmowego opowiadania, ale całe kino - równolegle rozwijające swój język.
Animowany prawie w całości przez reżysera Kenjiego Iwaisawę, z japońską legendą alternatywnego rocka, Shintaro Sakamoto, w roli głównej, "ON-GAKU: Our Sound" wnosi własne brzmienie i wizję do mangi Hiroyuki Ohashi, którego jest adaptacją. Z doskonałym, suchym humorem, film stanowi bardzo oryginalny przykład slacker comedy - wyluzowana komedia z olśniewającym finałem muzycznym, który sprawi, że będziesz jeszcze długo nucić pod nosem.
Kiedy jesteś znudzonym nastolatkiem szukającym dreszczyku emocji, czasami jedynej rzeczy do którego możesz się zwrócić, to rock’n’roll. Pomimo braku umiejętności, pieniędzy, a nawet kompletnego zestawu perkusji, siejące postrach trio licealnych łobuzów, decydują, że ich przeznaczeniem jest osiągnięcie muzycznej chwały, a przy okazji zaimponowanie swojej jedynej przyjaciółce Ayi, uniknięcie rywalizującego gangu i – co najważniejsze – danie czadu.

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 19:30 | CENA BILETU: 30 zł za udział w sekcji: Animacja Interakcja – Gry Wideo
Animacja Interakcja – Gry Wideo: SPOTKANIE Z BARTOSZEM SZTYBOREM (CYBERPUNK: EDGERUNNERS)
Bartosz Sztybor jako scenarzysta i producent Cyberpunk: Edgerunners był odpowiedzialny za fabułę, pisał scenariusze i nadzorował prace nad ich adaptacją oraz ostatecznymi wersjami. Akceptował stronę wizualną i narracyjną odpowiadając za finalny wygląd odcinków.
Sztybor jest dziennikarzem, publicystą, krytykiem filmowym i komiksowym oraz scenarzystą komiksowym. Publikował m.in. w pismach Ozon, Wprost, Esensja, Chichot, Machina, Cinema, periodykach komiksowych i zinach. W CD Projekt RED zajmuje się pisaniem, planowaniem i nadzorem artystycznym projektów narracyjnych rozszerzających uniwersum gier (m.in. komiksy i animacje).

MIEJSCE: KAWIARNIA KOCIAK  | GODZ.: 20:00 | CENA BILETU:  Wstęp na wydarzenie jest wliczony w cenę biletu na dowolny seans 16. MFFA Animator.
Spotkanie wokół książki Marcina Giżyckiego

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 20:45 | CENA BILETU: 30 zł za udział w sekcji: Animacja Interakcja – Gry Wideo
Animacja Interakcja – Gry Wideo: BĘDĘ GRAŁ W GRĘ - INTERAKTYWNY POKAZ GRY ‘AS DUSK FALLS’
Interaktywne filmy, czy filmowe gry to przyszłość rozrywki. Postanowiliśmy dać okazję do uczestnictwa w takim wydarzeniu Przenieśmy się do Arizony. Poznajmy losy dwóch rodzin, których losy zostały ze sobą połączone na pustyni w 1999 roku. W trakcie pokazu gry widzowie będą decydować o rozwoju fabuły. Sami zdecydują jak potoczy się wielowątkowa historia w, nominowanej do nagród BAFTA, grze „As Dusk Falls”, dramatycznej, ale i realistycznej historii o życiu, prawdzie, zemście i poświęceniu.

MIEJSCE: KINO PLENEROWE | GODZ.: 22:30 | CENA BILETU: 5zł
Panorama: ATTACK OF THE DEMONS (reż. Eric Power, USA 2019)
W ramach sekcji programowej PANORAMA skupiamy się na współczesnych, oryginalnych i niezwykle angażujących, pełnometrażowych animacjach gatunkowych. W tym roku mamy przyjemność zaprezentować film „Attack of the Demons” w reżyserii Erica Powera.
Jest rok 1994... Od wieków demoniczny kult planuje zniszczenie ludzkości. Kiedy małe miasteczko w Kolorado zostaje opanowane przez legion zmutowanych demonów, troje przyjaciół, którzy nie są łowcami demonów, musi użyć wszelkich umiejętności, jakie mogą sobie wyobrazić, aby powstrzymać apokalipsę demonów.

SOBOTA 24.06

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 12:30 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Międzynarodowy Konkurs Animowanych Seriali – SET I (dla dzieci) + Q&A| POKAZ Z LEKTOREM!
Najmłodsza kategoria konkursowa prezentująca światową panoramę najnowszych animowanych opowieści w odcinkach. O nagrodę główną w wysokości 5 000 zł walczą pojedyncze odcinki polskich i zagranicznych seriali animowanych - zarówno tych skierowanych do dzieci, jak i do widzów dorosłych.
Podczas wszystkich pokazów konkursowych odbywa się głosowanie, w wyniku którego przyznana zostanie Nagroda Publiczności za Najlepszy Serial Animowany.

 MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 14:30 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Retrospektywa Keiichi Hara: MISS HOKUSAI (reż. Keiichi Hara, Japonia 2015)
Keiichi Hara to ceniony japoński  reżyser, animator i scenarzysta filmów i seriali anime, trzykrotny  zdobywca głównej nagrody w kategorii pełnometrażowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy („Colorful”, „Miss Hokusai”, „The Wonderland”). Jako trzeci w historii reżyser animacji został uhonorowany w 2018 roku Medalem Purpurowej Wstążki (Medal with Purple Ribbon) przyznawanym  przez rząd japoński za szczególe zasługi artystyczne i akademickie.
W ramach 16. Festiwalu ANIMATOR Keiichi Hara zasiada w Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych – jest to wymarzona okazja, by zaprezentować kilka tytułów z jego bogatego dorobku w ramach cyklu RETROSPEKTYWY.
Japońska potęga produkcyjna Production I.G (twórcy „Ghost in the Shell”) przedstawia niezwykłą historię córki jednego z najsłynniejszych artystów w historii.
Podczas gdy całe Edo gromadzi się, by zobaczyć prace znanego malarza Hokusai, jego córka O-Ei ciężko pracuje w jego pracowni. Jej mistrzowskie portrety, grafiki smoków i szkice erotyczne – sprzedawane pod nazwiskiem jej ojca – są pożądane zarówno przez lordów z wyższych sfer, jak i czeladników. Publicznie nieśmiała i powściągliwa, w studio O-Ei jest równie zuchwała i nieskrępowana jak jej ojciec, paląc fajkę i szkicując rysunki, od których rumienią się współczesne Japonki. Ale pomimo tego zaciekle niezależnego ducha, O-Ei zmaga się z dominującym wpływem swojego ojca i jest wyśmiewana za brak życiowych doświadczeń, które próbuje przedstawić w swojej sztuce. Tętniące życiem Edo (dzisiejsze Tokio) w "Miss Hokusai" przepełnione jest demonami yokai, smokami i przebiegłymi handlarzami, a relacje O-Ei z jej wymagającym ojcem i niewidomą młodszą siostrą stanowią emocjonalne podłoże dla tego pięknie animowanego filmu o dorastaniu.

MIEJSCE: PAWILON | GODZ.: 20:00 | CENA BILETU: 30zł
Wydarzenie specjalne: ODMIEŃCZE DZIECIŃSTWO - ANIMATED QUEER SHOW
Zapraszamy na animowane wydarzenie specjalne w ramach Poznań Pride Week!
Doświadczenie odmieńczości, to wspólne doświadczenie osób queerowych już od dziecka. Nasza odmienna tożsamość nierzadko jest powodem przemocy i odtrącenia ze strony rówieśników i rodziców. Bywa nawet tak, że wyrzekamy się swojej queerowości by przetrwać.
Nawiązując do tegorocznego hasła przewodniego Festiwalu ANIMATOR Animator  - POSZUKIWANIE SIEBIE - procesu uniwersalnego dla każdej osoby, jednak wyjątkowego w kontekście tożsamości queerowych, tworzymy przestrzeń performatywno-muzyczną dla queerowych głosów i narracji o dzieciństwie. Cel? Okazać sobie wzajemne wsparcie, odczarować traumy i bawić się beztrosko w poczuciu dumy.
Wystąpią: Dziursi, Kiju, Maszyna, Ten Cza, 4wallzz, disculadestructiva i maryolkah.
Działając na rzecz dostępności ekonomicznej uczestnictwa w kulturze, jeżeli nie możesz sobie pozwolić finansowo na zakup biletu, napisz maila na adres hello@animator-festival.com. Zaradzimy temu!
Wydarzenie programowane ze Stowarzyszeniem Stonewall i pozqueer.

MIEJSCE: KINO PLENEROWE | GODZ.: 22:30 | CENA BILETU: 5zł
Panorama: BLIND WILLOW, SLEEPING WOMAN (reż. Pierre Földes, Francja, Kanada, Holandia, Luxemburg 2022)
W ramach sekcji programowej PANORAMA skupiamy się na współczesnych, oryginalnych i niezwykle angażujących, pełnometrażowych animacjach gatunkowych. “Blind Willow, Sleeping Woman” w reżyserii Pierre’a Földes jest doskonałym przykładem takiej produkcji.
Tokio, kilka dni po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku. Kyoko nagle opuszcza męża po tym, jak spędziła pięć dni z rzędu przykuta do nieprzerwanej relacji z trzęsienia ziemi w telewizji. Jej bezradny mąż Komura bierze tygodniowy urlop w pracy i wyrusza na północ, by dostarczyć pudło i jego nieznaną zawartość dwóm młodym kobietom. Jego kolega Katagiri, windykator z zawodu i niezręczny samotnik, pewnego wieczoru wraca do domu i zastaje dwumetrową żabę proszącą go o pomoc w uratowaniu Tokio przed zbliżającym się trzęsieniem ziemi. Poprzez wspomnienia, sny i fantazje, Kyoko, Komura i Katagiri, pod wpływem wizji trzęsień ziemi – które objawiają się złymi wierzbami, gigantycznymi dżdżownicami, sekretnymi przysięgami, tajemniczymi skrzyniami i ciemnym, niekończącym się korytarzem – próbują na nowo odkryć swoje prawdziwe ja.

NIEDZIELA 25.06

MIEJSCE: MULTIKINO STARY BROWAR, SALA 1 | GODZ.: 13:00 | CENA BILETU: 20zł (ulgowy 17zł)
Retrospektywa Keiichi Hara: LONELY CASTLE IN THE MIRROR (reż. Keiichi Hara, Japonia 2022)
Keiichi Hara to ceniony japoński  reżyser, animator i scenarzysta filmów i seriali anime, trzykrotny  zdobywca głównej nagrody w kategorii pełnometrażowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy („Colorful”, „Miss Hokusai”, „The Wonderland”). Jako trzeci w historii reżyser animacji został uhonorowany w 2018 roku Medalem Purpurowej Wstążki (Medal with Purple Ribbon) przyznawanym  przez rząd japoński za szczególe zasługi artystyczne i akademickie.
W ramach 16. Festiwalu ANIMATOR Keiichi Hara zasiada w Jury Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych – jest to wymarzona okazja, by zaprezentować kilka tytułów z jego bogatego dorobku w ramach cyklu RETROSPEKTYWY.
Oparty na bestsellerowej powieści Mizuki Tsujimury "Lonely Castle in the Mirror" to szczery dramat o wyzwaniach dorastania i niespodziewanych więziach, które mogą połączyć ludzi.
Nieśmiała Kokoro od tygodni unika szkoły, kiedy odkrywa portal w lustrze w swojej sypialni. Sięga przez niego i zostaje przeniesiona do czarującego zamku, gdzie dołącza do niej sześciu innych uczniów. Kiedy dziewczyna w masce wilka wyjaśnia, że zostali zaproszeni do udziału w grze, nastolatkowie muszą współpracować, aby odkryć tajemniczą więź, która ich łączy. Jednak każdy, kto złamie zasady, zostanie zjedzony przez wilka.

MIEJSCE: ATRIUM UAP | GODZ.: 20:00 | CENA BILETU: 50zł (50 szt)
Gala rozdania nagród 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR

MIEJSCE: Dziedziniec UAP | GODZ.: 22:00
MAPPING
Frapujące wizualizacje i koncert multimedialny jazzowego zespołu Siema Ziemia. Zarówno otaczająca widza przestrzeń, jak i muzycy, staną się przedmiotem i integralną częścią mappowanego dziedzińca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Sposób opracowania wizualizacji i warstwy filmowej będzie ściśle korespondował z melancholijnym, a niekiedy awangardowym brzmieniem muzyki. Tematem wizualizacji będzie poszukiwanie kinetyczności obrazów w animacji, zatem czystej poezji dla oczu.
Wizualizacje: Karolina Jacewicz (Wydział Malarstwa i Rysunku), Paulina Wyrt i Robert Kuźniewski (Wydział Animacji i Intermediów).
Muzyka: Siema Ziemia.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące