Wszystko zostaje w rodzinie – Kino Muza
Wiemy, co gramy
The Ties

Wszystko zostaje w rodzinie

Wszystko zostaje w rodzinie - okładka
reż. Daniele Luchetti
Włochy
2020
100’
Wszystko zostaje w rodzinie - okładka

Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem Sznurówki. Za reżyserię odpowiada równie ceniony Włoch – Daniele Luchetti. W obsadzie znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.

Dlaczego spełniony mąż i ojciec dwójki dzieci postanawia nagle porzucić rodzinę i obojętnie patrzeć, jak jego przeszłość powoli rozpada się na kawałki? Co nim kieruje i czy tylko on jest odpowiedzialny za rodzinny kryzys?

Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.

Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki…

Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

Reżyser Daniele Luchetti umiejętnie miesza porządki czasowe i punkty widzenia swoich bohaterów, chcąc jak najpełniej oddać rodzinny dramat. Wsparty świetnymi rolami czołówki włoskich aktorów, opowiada o ukrytych siłach, które nas łączą, ale i szkodach, jakie u wszystkich członków rodziny wyrządzić może związek bez uczucia.

Głos prasy

Włoska wersja 'Historii małżeńskiej'
Times
Stylowy włoski dramat
Hollywood Reporter
Najgłośniejszy od dekady film Luchettiego
Variety
Dobrze zagrane studium małżeńskich konfliktów trwających wiele lat
Variety

Zwiastun

Nagrody
Venice Film Festival 2020
Najlepsza aktorka

Jeszcze dziś

Komentator sportowy przy pracy. 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 September 5 September 5 ukazuje decydujący moment, który na zawsze zmienił przekaz medialny i do dziś ma wpływ na wiadomości na żywo.
Mężczyzna na dworze podczas dużego mrozu. 14:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mickey 17 Niezapowiadający się na bohatera Mickey nieoczekiwanie podejmuje się wyjątkowej pracy. Jego pracodawca żąda bowiem ostatecznego poświęcenia. Mickey musi umrzeć, żeby zarobić.
The Outrun - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 The Outrun Ekranizacja głośnej powieści Amy Liptrot to historia Rony, która sięga dna, żeby móc się od niego odbić. To przejmujące studium alkoholizmu z wybitną rolą Saoirse Ronan.
Młoda kobieta w klubie nocnym. 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Emilia Pérez Kipiący energią, baśniowy i hipnotyczny film Audiarda to aktorski i reżyserski popis, za którego liryczną stronę odpowiadają utwory francuskiej kompozytorki i piosenkarki Camille.
Grupa młodych ludzi imprezujących w basenie. 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Seans dla nauczycielek i nauczycieli | Anora Anora to tancerka klubu dla dorosłych na Brooklynie, która zmienia się w nowoczesnego Kopciuszka, gdy na swojej drodze spotyka  Ivana, syna rosyjskiego oligarchy.
Kobieta na tle urokliwych widoków Neapolu. 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bogini Partenope Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.
Portret rodziny na słonecznej plaży. 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 I'm Still Here Akcja filmu ma miejsce w Rio de Janeiro na początku lat 70-tych podczas dyktatury wojskowej.
Młoda dziewczyna a za nią dwie kobiety. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Nasienie świętej figi Nowa posada oraz awans społeczny powodują, że przykładny mąż i ojciec dwóch córek sprowadza na swoją rodzinę śmiertelne niebezpieczeństwo.
Kobieta na tle urokliwych widoków Neapolu. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bogini Partenope Porywająca wizualnym pięknem i urzekająca nastrojem, oda do życia, miłości, wolności i niepowtarzalnego Neapolu.
Mężczyzna na dworze podczas dużego mrozu. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mickey 17 Niezapowiadający się na bohatera Mickey nieoczekiwanie podejmuje się wyjątkowej pracy. Jego pracodawca żąda bowiem ostatecznego poświęcenia. Mickey musi umrzeć, żeby zarobić.
Gramy!
Tam, gdzie rosną poziomki
reż. Ingmar Bergman
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące