Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_wyobraznia

ZESTAW KRÓTKICH FILMÓW O WYOBRAŹNI

reż. zestaw filmów | | 51 min.

Zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.

Gruffalo / The Gruffalo
reż. Max Lang, Jakob Schuh, Wielka Brytania 2009, 24'
Gruffalo to opowieść szkatułkowa: wiewiórka opowiada dwójce swoich dzieci historię myszy wędrującej przez las w poszukiwaniu żołędzi do zjedzenia. W obronie przed lisem, który ma na nią chrapkę, wymyśla Gruffalo - stwora ze strasznymi kłami w wielkiej szczęce i ostrymi pazurami. Lis ucieka, a mysz może spokojnie iść dalej. Tak samo broni się przed sową i wężem, za każdym razem dodając nowe szczegóły do opisu wymyślonego straszliwego potwora Gruffalo.

Słoń i rower / Le vélo de lʼéléphant
reż. Olesya Shchukina, Francja 2014, 9'
Słoń żyje spokojnym życiem. Wszystko zmienia się, kiedy zobaczy reklamę roweru. Od tego dnia pragnie tylko jednej rzeczy: mieć rower. Czy posiadanie roweru naprawdę go uszczęśliwi?

List / Messages dans l'air
reż. Isabelle Favez, Szwajcaria 2015, 6'
Jak wyznać mu swoją miłość? Czy mały czarny kot polujący na złotą rybkę może pomóc w amorach? Opowieść o tym, że mimo iż żyjemy tak blisko siebie, czasem bardzo nam do siebie daleko.

Mały ptaszek i wiewiórka / Der kleine Vogel und das Eichhörnchen
reż. Lena von Dohren, Szwajcaria 2015, 5'
Jest jesień. Mały ptaszek chce podlać ostatni liść na gałęzi. Ale wiewiórka jest szybsza i zwinnie zabiera mu konewkę. Ptaszek chce odzyskać konewkę i zaczynają gonić się po lesie.
W gonitwie niespodziewanie bierze udział lis: jednak on nie jest zainteresowany konewką, tylko kolacją w postaci ptaszka albo wiewiórki.

Raz, dwa trzy - drzewo patrzy! / One, Two, Tree
reż. Yulia Aronova, Francja 2015, 7'
Dlaczego drzewa nie chodzą na spacer? A może by chodziły... gdyby miały buty. Do miasta, do fryzjera - by strzechy gałęzi miałyby piękną fryzurę, mogłyby tańczyć flamenco, jeździć na rowerze.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza