Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb__egnaj_m_j_synu

ŻEGNAJ, MÓJ SYNU

reż. Wang Xiaoshuai | Chiny, 2019 | 180 min.

PL

Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki ''polityki jednego dziecka'' oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, chiński reżyser krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie.

GŁOS PRASY:
ŻEGNAJ, MÓJ SYNU sygnalizuje powrót do wysokiej formy jednego z ulubionych synów chińskiego kina.
- South China Morning Post
Ta historia jest intymna, mimo że obejmuje wiele postaci odzwierciedlających ogromne zmiany, jakie ogarnęły Chiny na przestrzeni ostatnich dekad.
- Hollywood Reporter
To znaczący, śmiały i dociekliwy film
. – Screen International

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
czw, 2.07
czw, 9.07

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza