Show_thumb_natura__kobiety_i_wino

NATURA, KOBIETY I WINO

(SENZA TRUCCO - LE DONNE DEL VINO NATURALE)

reż. Giulia Graglia | Włochy, 2011 | 77 min.

PL

Słynne powiedzenie "wino, kobiety i śpiew" w filmie włoskiej dokumentalistki nabiera nowego znaczenia! Giulia Graglia portretuje cztery fascynujące kobiety, które przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn.

Zdradzając sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i trunku, który stał się ich największą dumą. Cztery zupełnie różne kobiety, które łączy pasja do tworzenia wina. Ich codzienne życie wypełnia ciężka, fizyczna praca - warunek konieczny, by uzyskać odpowiednie plony, a z nich wyjątkowej jakości ekologiczne wino. Każda z producentek opowiada swoją historię na tle innej pory roku ukazując, wymagającą całkowitego oddania, pracę w winnicy na różnych jej etapach. Odwaga, wytrwałość i determinacja pozwoliły bohaterkom dokumentu osiągnąć na przestrzeni lat zasłużony sukces - uznanie klientów, a co szczególnie trudne - także branży, w której prym wiedli dotąd mężczyźni.

Pokazując cały proces tworzenia i sprzedaży wina włoska reżyserka dotyka szerszego zjawiska społecznego i kulturowego - zacierania się granic pomiędzy światem kobiecym i męskim, i zmieniającego się tradycyjnego podziału ról. Podkreśla też znaczenie bliskości z naturą, związku człowieka z przyrodą i ziemią - więzi, którą najlepiej zdają się rozumieć kobiety.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza