Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_plakat_sybilla

SYBILLA

(SIBYL)

reż. Justine Triet | Francja, 2019 | 100 min.

PL

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.

Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki.Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością. 

Najbardziej przebojowa produkcja ubiegłorocznego konkursu w Cannes

Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium. Triet mówi, że jedną z jej inspiracji był ''TONI ERDMANN'', którego gwiazda Sandra Hüller wciela się tu w rolę… reżyserki.

NAGRODY:
• International Cinephile Society Awards 2019: najlepsza aktorka: Virginie Efira
• Seville European Film Festival 2019: najlepszy film

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza