Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_nadzwyczajni-plakat-720x1024

NADZWYCZAJNI

(THE SPECIALS)

reż. Olivier Nakache, Éric Toledano | Francja, 2019 | 114 min.

PL

Gwiazdy francuskiego kina, zdobywcy Cezarów – Vincent Cassel (''CZARNY ŁABĘDŹ'') i Reda Kateb (''PROROK'') w najnowszym dziele autorów ''NIETYKALNYCH'' – światowego fenomenu, który stał się najbardziej kasową nieanglojęzyczną produkcją w historii i zarobił łącznie ponad 400 milionów dolarów!

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, do których nie ma rzeczy niemożliwych. ''Poruszający film z głębi serca'' (Cineuropa), ''ciepły i czuły'' (The Times), który ''po prostu trzeba zobaczyć'' (Firstshowing). 

Bruno (Vincent Cassel) i Malik (Reda Kateb) są najlepszymi kumplami. Na pierwszy rzut oka wszystko ich dzieli – temperament, zainteresowania, a nawet religia. Łączy natomiast gorąca przyjaźń oraz fakt, że od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się przypadkami zakwalifikowanymi przez medycynę jako trudne i złożone. Nie wszystkim jednak metody Bruno i Malika są w smak. Kiedy Inspektorat Opieki Społecznej bierze pod lupę ich działalności i grozi zamknięciem ośrodków, przyjaciele rozpoczynają nierówną walkę z systemem. Wszystko dla dobra i zdrowia swoich niezwykłych podopiecznych.

NAGRODY: 
• MFF w San Sebastián 2019: nagroda publiczności

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza