Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_7892263.3

KRAINA MIODU

(HONEYLAND)

reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov | Macedonia, 2019 | 87 min.

PL

Kiedy koczownicza rodzina wprowadza się i łamie podstawową zasadę Honeylandu, ostatnia dzika pszczelarka w Europie musi ratować pszczoły i przywrócić naturalną równowagę.

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi. Codziennie chodzi po zboczu wzgórza, aby sprawdzić swoje ule. Kocha pszczoły, zaklina je śpiewem, delikatnie manewrując plastrami miodu bez kombinezonu, siatki na twarzy lub rękawiczek. Żyje tradycyjnie, w zgodzie z naturą. Jednak pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. W jej życie wkradają się wrzeszczące dzieci, ryczące krowy i silniki.

NAGRODY:
• Millennium Docs Against Gravity 2019: najlepszy film dokumentalny, Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Grand Prix Dolnego Śląska - Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Bydgoszcz ART.DOC Award

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza