Show_thumb_plakat_basia_3

BASIA 3

reż. Marcin Wasilewski | Polska, 2019 | 50 min.

+4

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek w kinach już od 8 listopada. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyser serialu Marcin Wasilewski zachował styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Partnerem filmu jest wydawnictwo Egmont Polska, które już od 10 lat wydaje serię o przygodach rezolutnej Basi, która jest pierwszą na polskim rynku próbą wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.


Zestaw czterech odcinków:


''Basia i bałagan''
Tym razem Basia podchodzi z entuzjazmem do nowego wyzwania, jakim są obowiązki domowe.Dziewczynka jest podekscytowana, że jak każdy członek rodziny ma swoje własne zadania do wykonania. Okazuje się jednak, że bałagan to wyjątkowa próba dla cierpliwości 5-latki. Mimo, że Basia dwoi się i troi, żeby sobie z nim poradzić, ten niepostrzeżenie wypełnia coraz to nowe kąty. „Basia i bałagan” to opowieść o dziecięcej determinacji w konfrontacji z codziennością, która bywa przytłaczająca nawet dla dorosłych.

''Basia i Titi''
Kiedy do grupy przedszkolnej dołącza ciemnoskóry chłopiec, Basia nie kryje ekscytacji i bardzo chce bawić się z nowym kolegą. Okazuje się to trudne do wykonania, bo mały Titi jest zamknięty w sobie i mówi wyłącznie w obcym języku. Na domiar złego, Basię złości, że jej przyjaciółka Anielka poświęca chłopcu czas i uwagę zarezerwowane dotąd tylko dla niej. „Basia i Titi” pokazuje dzieciom jak reagować na inność, uczy uważności i empatii. Ten odcinek pomaga też w oswajaniu emocji takich jak złość, smutek czy zazdrość. Bo one wszystkie są dzieciom potrzebne w życiu.

''Basia i Mama w pracy''
Basia jest przyzwyczajona, że mama zajmuje się domem a tata wychodzi do pracy. Tymczasem w życiu rodziny dochodzi do rewolucyjnej zmiany – mama ma napisać szkolny podręcznik i musi nad nim pracować z domu. Nie tylko Basi, ale też pozostałym członkowm rodziny trudno jest zrozumieć, że to ważna praca i podczas jej wykonywania mama nie może zajmowac się codziennymi obowiązkami. ''Basia i Mama w pracy'' uczy nas wszystkich, że każdy rodzaj pracy jest istotny. Dzięki tej opowieści dzieci mają również szansę dowiedzieć się, że zarówno rodzinne zmiany jak i błedy popełniane przez rodziców to coś zupełnie normalnego.

''Basia i Boże Narodzenie''
Boże Narodzenie to wielkie wydarzenie w życiu Basi. Wszystkim domownikom zależy na tym,  aby Gwiazdka się udała. Nad wszystkim zazwyczaj czuwa mama – ale w tym roku poślizgnłęła się na masie piernikowej i jest kontuzjowana. Czy przygotowania mogą się udać bez niej? Kto upiecze pierniki, ubierze choinkę i posprząta cały ten bałagan? ''Basia i Boże Narodzenie'' to historia wspaniałych, choć nieidealnych Świąt, podczas których dzieci zyskują nowe umiejętności a mama uczy się odpuszczać.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza