Show_thumb_lonstar-nowak

LONSTAR - MIĘDZY CZERNIĄ A BIELĄ

reż. Paweł Rost | Polska, 2019 | 27 min.

Michał Lonstar przez jednych uważany jest za ikonę polskiego środowiska Country, przez innych zwalczany i wyśmiewany. Mając w ręku intratny zawód architekta, poświęcił całe życie gatunkowi muzycznemu, który nigdy w Polsce nie dorobił się status, jakim cieszy się na całym świecie. Jest człowiekiem o niezwykle szerokich horyzontach i zainteresowaniach, ale swój wizerunek konsekwentnie buduje na klasycznych westernowych wzorcach. Jako pierwszy Polak wystąpił w legendarnym amerykańskim programie Grand Ole Opry i nagrał płytę w Nashville. Całe życie poświęcił na promocję muzyki Country w Polsce, a jest bardziej ceniony i rozpoznawalny w Ameryce czy Europie, niż u nas…

Zapraszamy na premierę dokumentu opowiadającego o spełnionych dziecięcych marzeniach i cenie, którą trzeba za nie zapłacić.

Na drugą część wieczoru zaplanowana jest rozmowa z bohaterem filmu i występ muzycznych gości. Ola Nowak – krakowska artystka, przyjaciółka i fanka Michała Lonstara, po raz pierwszy wystąpi przed poznańską publicznością. Ola to niepoprawna optymistka, której muzyka towarzyszy od dziecka, kiedy to śpiewała i grała w rodzinnej kapeli ludowej oraz nagrywała płyty z piosenkami dla dzieci. Wrazz postępami edukacji muzycznej stała się skrzypaczką, a na chwilę nawet pianistką i perkusistką. Niektórzy twierdzą, że zna „wszystkie melodie świata”, jednak najchętniej wykonuje ukochane standardy w stylu, FOLK, JAZZ i COUNTRY oraz własne kompozycje.

Na koncercie zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty i duety z Michałem Lonstarem.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza