Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_przedszkolanka_b1

PRZEDSZKOLANKA

(THE KINDERGARTEN TEACHER)

reż. Sara Colangelo | USA, 2018 | 93 min.

PL

''PRZEDSZKOLANKA'' to – według krytyków – najlepsza rola w karierze nominowanej do Oscara Maggie Gyllenhaal, która po wspaniałych kreacjach w serialach "Uczciwa kobieta" i "Kroniki Times Square" zabiera nas w fascynującą podróż po meandrach kobiecego umysłu. W filmie Maggie Gyllenhaal partneruje znakomity Gael Garcia Bernal, a w roli małego geniusza debiutuje pięcioletni Parker Sevak. 

''PRZEDSZKOLANKA'' to amerykański remake uznanego izraelskiego filmu z 2014 roku, wyreżyserowanego przez Nadava Lapida, tegorocznego laureata Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

''PRZEDSZKOLANKA'' to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności.


NAGRODY: 
• Sundance 2018: Najlepszy reżyser dramatu Sara Colangelo

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza