Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_arktyka-plakat-01

ARKTYKA (ARCTIC)

reż. Joe Penna | Islandia, 2018 | 97 min.

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje niewielką nadzieję na ratunek. W minimalistycznej i lodowatej scenerii Arktyki obserwujemy całkowitą obojętność dzikiej natury dla ludzkiej egzystencji - i wolę niezłomnego ludzkiego ducha, by przetrwać mimo wszystko.

W tej głęboko wciągającej i trzymającej w napięciu historii zobaczymy jednego z najbardziej utalentowanych i cenionych duńskich aktorów, zdobywcę Złotej Palmy, Madsa Mikkelsena. Mikkelsen po raz kolejny udowodnił, że potrafi stworzyć wiarygodną postać, nawet w tak surowym i jednocześnie zmysłowym thrillerze.

Głosy prasy:
Mads Mikkelsen pewną ręką prowadzi swojego bohatera w dramacie o walce człowieka z naturą. Time
- ''ARKTYKA'' to klasyczny dramat o przetrwaniu, który pozwala Mikkelsenowi pokazać doskonały warsztat aktorski, zachwycając widzów wytrzymałością zarówno aktora jak i granej przez niego postaci. 
Vox
Styl Penny można określić jako satysfakcjonująco konwencjonalny. Który jednak olśniewa stylowymi zdjęciami i nie oszukuje widza, który ufa jego realistycznej narracji. Variety


Kadry z filmu:W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza