Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_zle-wychowanie-cameron-post-plakat-01

ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST

(THE MISEDUCATION OF CAMERON POST)

reż. Desiree Akhavan | USA, 2018 | 90 min.

PL

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat autorstwa Emily M. Danforth. W rolach głównych grają cenione aktorki młodego pokolenia Chloë Grace Moretz oraz Sasha Lane, znana w Polsce z sensacyjnego debiutu w głośnym filmie „American Honey”. 

 Opowieść koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym w tym samym czasie, gdy dojrzewająca dziewczyna odkrywa własny homoseksualizm. 

Cameron trafia pod opiekę babki ze strony ojca oraz konserwatywnej ciotki Ruth. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką Coley, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”.

W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Z ich pomocą bohaterka postanawia zawalczyć o własne życie i własne przekonania...


NAGRODY:
• Sundance 2018: Nagroda Główna Jury
• MFF w Valladolid 2018: Srebrny Kłos dla reżysera

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza