Show_thumb_mv5bogrlmdgwmjutnziyny00zdcxlwjmzdetzmninzc4ngywowi4xkeyxkfqcgdeqxvynzu1mtm4ndu_._v1_sy1000_cr0_0_708_1000_al_

DALEKO. HISTORIA DROGI DOOKOŁA ŚWIATA

reż. Patrick Allgaier, Gwendolin Weisser | Niemcy, 2017 | 127 min.

Wiosną 2013 roku Gwen i Patrik, para młodych ludzi wyruszyła z niemieckiego Freiburga w podróż dookoła świata. Z plecakami i postanowieniem, że ich wyprawa odbędzie tylko drogą lądowa i morską, skierowali się na wschód, aby kiedyś od zachodu dotrzeć z powrotem do domu. Co prawda za pomocą systemu crowdfundingowego zebrali pewną sumę pieniędzy na konieczne wydatki, jednak ich założeniem było odbycie tej podróży może nie za jeden, ale za wiele uśmiechów. Jeździli więc autostopem, nocowali, w miarę możliwości, w prywatnych domach, a tam, gdzie nie zbudowano żadnych osad lub gdzie właśnie zaprowadziła ich droga, rozbijali namiot. Wyprawa prowadziła przez kraje Kaukazu, Bliskiego Wschodu, Azji Południowej i Centralnej, Ameryki Środkowej i Europę, poprzez góry, stepy i wielkie miasta, frachtowcem przez ocean i wreszcie małym busem przez meksykańską ziemię.

Film jest relacją z tego wielkiego przedsięwzięcia, niezwykłym zapisem spotkań z ludźmi, jakie miały miejsce podczas wyprawy dookoła świata. Dokument potwierdza też, że otwartość, szczerość i uśmiech właśnie są kluczem, który otwiera drzwi wielu domów, niezależnie od szerokości geograficznej. Opowieść Gwen i Patricka pokazuje, że stosunkowo niedużym kosztem można zrealizować marzenie o każdej podróży, i że nic nie może być przeszkodą w realizacji celu, może go tylko trochę przesunąć w czasie.


Kadry z filmu:W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza