Show_thumb_mv5bntiwzge5yjutzgfizi00nmmyltk5ymutmzjjnjc4nzawyjbkxkeyxkfqcgdeqxvyodaznty4mze_._v1_sy1000_cr0_0_707_1000_al_

ZAGUBIONA

reż. Felix Hassenfratz | Niemcy, 2018 | 91 min.

Nastoletnie siostry Maria i Hannah mieszkają wraz z owdowiałym ojcem w małej miejscowości w południowych Niemczech. Pewnego dnia do ich domu puka młody wędrowny stolarz, którego ojciec zatrudnia przy remoncie kościoła. Valentin staje się też nowym domownikiem. Z Marią, starszą z sióstr, dzieli jej pasję do muzyki organowej. Chłopak chętnie słucha jak gra w pustym starym kościele, okazuje się też, że świetnie zna budowę i tajniki znajdującego się tam instrumentu. Pomimo sympatii, jaka nawiązuje się między nimi, Maria zachowuje wobec młodego przybysza dużą rezerwę. Ich relacje obserwuje trochę zazdrosna o siostrę Hannah. Jest przekonana, że wkrótce odkryje romans Marii i Valentina. Odkrywa jednak zupełnie inny związek.

Film Felixa Hassenfratza pokazywany podczas ostatniego Berlinale w sekcji Perspektywy Kina Niemieckiego podejmuje trudny temat wykorzystywania seksualnego w rodzinie. Na przykładzie swojej bohaterki reżyser pokazuje, jak trudno jest się przyznać do tego faktu, przełamać milczenie, poprosić o pomoc. Ukazuje dziewczynę, która odrzuca wsparcie, choć przychodzi ono od biskiej jej osoby. Maria boi się, że Hannah będzie kolejną ofiarą ojca. Przytłoczona uczuciem wstydu i strachu nie potrafi też, choć bardzo chce, nawiązać intymnego kontaktu z Valentinem. Jedynym ratunkiem wydaje się być ucieczka.


Kadry z filmu:W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza