Show_thumb_niepos_uszne

NIEPOSŁUSZNE

reż. Sebastián Lelio | Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2017 | 114 min.

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za „FANTASTYCZNĄ KOBIETĘ”.

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Choć „Nieposłuszne” to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za „Fantastyczną kobietę”, Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za „ROK TYGRYSA” i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za „GLORIĘ”). Scenariusz „NIEPOSŁUSZNYCH” powstał we współpracy z Rebeccą Lenkiewicz, nagrodzoną Oscarem za swoją pracę przy „IDZIE” Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za „WIERNEGO OGRODNIKA”, znaną m.in. z filmów „LOBSTER” i „MŁODOŚĆ”) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów „PAMIĘTNIK”, „SPOTLIGHT”, a także serialu „DETEKTYW”). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość „NIEPOSŁUSZNYCH” zachwyciła krytyków, którzy porównują film do „ŻYCIA ADELI” Abdellatifa Kechiche’a czy „CAROL” Todda Haynesa.GŁOSY PRASY


Cudownie zmysłowy i prowokujący

Barry Hertz, The Globe and Mail


Pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości

David Edelstein, Vulture


Ten film nie da wam spokoju

David Rooney, The Hollywood Reporter


Lelio powraca z kolejnym poruszającym portretem ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby pozostać wiernymi sobie.

Allison Shoemaker, The Consequence of the Sound


Weisz i McAdams wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności: sprawiają, że wyczuwamy każdy ich nerw.

Peter Travers, Rolling Stone


Imponująca i przejmująca historia miłosna

Peter Bradshaw, The Guardian

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza