Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_animator_2018_pion__2_

NOWA ANIMACJA HOLENDERSKA

reż. GERBEN SCHERMER | , 2015-2016 | 70 min.

Holandia posiada długą i bogatą tradycją filmu animowanego. Doskonała reputacja szkoły niderlandzkiej jest w dużej mierze zasługą niezależnych filmów krótkometrażowych z tego kraju. Holenderska animacja cieszy się dziś międzynarodową sławą i przez wielu stawiana jest za wzór.
Pod szyldem animacja kryje się wiele form wyrazu: od tkliwych filmów artystycznych i produkcji komercyjnych po sztukę wizualną. Animacja wciąż się rozrasta. Holenderscy artyści z obszaru filmu animowanego, sztuki mediów i sztuki wizualnej z sukcesami łączą wszystko to, co najlepsze w poszczególnych dziedzinach.

Program ten stanowi przegląd współczesnej holenderskiej animacji. Wybrane filmy oddają różnorodność animacji w Holandii, stanowiąc jednocześnie dowód wysokich standardów artystycznych twórców z tego kraju. Wśród zebranych dzieł są filmy, które wymykają się konwencji klasycznego kina i często wyświetlane są w muzeach i galeriach, takie jak prace eksperymentalnego filmowca Johana Rijpmy, fotografa-pejzażysty Gerco de Ruijtera, artysty wizualnego Serge Onnena czy animatora Sverre Fredriksena.

Intro: Gerben Schermer

Program:

Bullet Time / Frodo Kuipers / Holandia / Netherlands / 2016 / 5’30”

De Avonturen van Piet Pelle en Zijn Elektrieke Gazelle / Przygody Pieta Pelle i jego elektrycznego roweru / Joost van den Bosch, Erik Verkerk / Holandia / Netherlands 2015 / 2’50”

Cloacinae / Serge Onnen, Sverre Fredriksen / Holandia, Chiny / Netherlands, China / 2016 / 24’

Extrapolate / Przewidując / Johan Rijpma / Holandia, Japonia / Netherlands, Japan / 2016 / 2’

Grid Corrections / Gerco de Ruijter / Holandia / Netherlands / 2016 / 1’20”
Löss / Yi Zhao / Holandia / Netherlands / 2015 / 27’58”

Sabaku / Marlies van der Wel / Holandia / Netherlands / 2016 / 2’20”

De Staat: Szaman / Floris Kaayk / Studio Smack / Holandia / Netherlands / 2015 / 2’58”

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza