Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_fannyialeksander

FANNY I ALEKSANDER

reż. Ingmar Bergman | Francja, Szwecja, RFN , 1982 | 188 min.

14 LIPCA | godz. 21:00
Kino Muza na Masztalarskiej | ul. Masztalarska 8
FANNY I ALEKSANDER” (Fanny och Alexander)
reż. Ingmar Bergman | Francja, Szwecja, RFN 1982 | 188 min.
INGMAR BERGMAN: SEANS W 100. ROCZNICĘ URODZIN REŻYSERA

Bilety: 18/15/12 zł

We wszystkich swoich filmach Ingmar Bergman umieszczał wątki autobiograficzne, które dotyczyły zarówno wspomnień z okresu dzieciństwa („FANNY I ALEKSANDER”), twórczego wypalenia („PERSONA”), jak i skomplikowanych relacji damsko-męskich. Reżyser opowiada o dojmującej samotności, cierpieniu i problemach psychicznych, najczęściej przez pryzmat kobiecego doświadczenia.

14 lipca 2018 roku szwedzki artysta obchodziłby 100. urodziny. Pokazujemy Wam w tym dniu film, w którym Bergman rozliczył się nie tylko ze swoim dzieciństwem, ale jednocześnie pożegnał z kinem. Ostatnie dzieło reżysera pozostaje jego najcieplejszym filmowym spojrzeniem na świat.


"FANNY I ALEKSANDER
reż. Ingmar Bergman | Francja, Szwecja, RFN 1982

Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1907, gdy rodzina Ekdahlów świętuje Boże Narodzenie. Głową rodu jest Helena, matka trzech synów - Oskara, Carla i Gustawa Adolfa. Wkrótce Oskar umiera, pozostawiając żonę Emilię oraz dwoje dzieci - córeczkę Fanny i syna Aleksandra. Niebawem Emilie ponownie wychodzi za mąż za protestanckiego pastora - człowieka niezwykle oschłego i surowego. Fanny i Aleksander cierpią z powodu braku miłości, lęku i osamotnienia. Terroryzowanym przez ojczyma dzieciom z pomocą przychodzi stary przyjaciel Heleny, Isaak Jakobi...

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza