Show_thumb_swf2018_kv_final_net

NEW QUEER VISIONS: BRYTOL BITES

reż. Różni twórcy | Wielka Brytania, 2016-2017 | 103 min.

Short Waves Festival 2018 | 20.03 – 25.03 | Poznań | shortwaves.pl


FOKUS: IN OR OUT

W tym roku fokus geograficzno-tematyczny jest poświęcony kinematografii Wielkiej Brytanii. Pod hasłem IN OR OUT kryje się komentarz rzeczywistości post-brexitowej dokonany świeżym językiem filmu. Skupimy się na tematyce społecznej - na warsztat weźmiemy kategorię wspólnoty w kontekście przestrzeni, interesów i wartości. Co to znaczy być “w” lub “poza” wspólnotą narodową, lokalną, grupą rówieśniczą? Jak kształtują się relacje w mikrowspólnotach osób wykluczonych? Do współtworzenia wydarzeń zaprosiliśmy wiodące festiwale filmów krótkometrażowych z UK - London Short Film Festival, Encounters Short Film and Animation Festival, a także Glasgow Film Festival.
Poza programem filmowym odbędą się także spotkania z twórcami oraz wydarzenia branżowe - Creativity Talks zorganizowane we współpracy z British Council.


New Queer Visions: Brytol Bites
Programmer: Simon Savory


New Queer Visions, prezentuje selekcję zadziornych krótkich metraży pochodzących z Wielkiej Brytanii, które rozważają temat przyszłości i przeszłości brytyjskich społeczności LGBTQ+, każdy z nich oferuje fascynujący wgląd w to, co rzadko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Od transpłciowego rodzicielstwa, poprzez przemieszanie tradycyjnych ról społecznych, do bezczelnych komedii dla osób głuchoniemych i magicznych sztuczek pokazywanych w trakcie kolacji. Widzowie oglądają na własną odpowiedzialność: niektóre z tych filmów gryzą!


UK-based film programme New Queer Visions presents a selection of feisty shorts that reflect on British queerness past and present, each offering a fascinating insight into what rarely first meets the eye. From transgender parenting and butch/femme relationships to foul-mouthed Deaf comedy and dinnertime magic tricks, viewer discretion is advised: some of these films bite!

01. The Colour of His Hair
United Kingdom 2017. Documentary. 23’
Director: Sam Ashby

02. 46
United Kingdom 2017. Fiction. 15’
Director: Joseph Adesunloye

03. Silent Laughs
United Kingdom 2016. Documentary. 10’
Director: Natalia Kouneli

04. Everything that I’m Not
United Kingdom 2017. Documentary. 15’
Director: Roman Manfredi

05. Mum
United Kingdom 2017. Fiction. 14’
Director: Anne-Marie O’Connor

06. Where We Are Now

United Kingdom 2017. Documentary. 9’
Director: Lucie Rachel

07. Fay Presto: Queen of Close-up
United Kingdom 2017. Documentary. 17’
Director: Hanna Aqvilin

Łączny czas / Total time: 103’

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza