Show_thumb_z_ote_miasto_plakat_18.tkh

ZŁOTE MIASTO

reż. Agustín Díaz Yanes | Hiszpania, 2017 | 103 min.

POLSKA PREMIERA

Koniec XVI wieku. Hiszpańscy konkwistadorzy, grupa trzydziestu mężczyzn i dwóch kobiet, przemierzają amazońską selwę w poszukiwaniu mitycznego El Dorado – miasta, w którym, jak głosi legenda, wszystko jest ze złota. Wyprawa podyktowana jest biedą, w której żyli w swoim rodzinnym kraju, a celem mrocznej ekspedycji pełnej strachu, zagrożeń i okrucieństwa jest zdobycie fortuny i sławy.


Film powstał na kanwie opowiadania Artura Péreza-Revertego Oro. Reżyser, Agustín Díaz Yanes (Boskie jak diabli), pracował z nim przy swoim poprzednim filmie, Kapitan Alatriste. W rolach głównych wystąpili m.in. Raúl Arévalo (Stare grzechy mają długie cienie), Óscar Jaenada (Camarón, 10. TKH), José Coronado (Człowiek o tysiącu twarzy, 17. TKH), Bárbara Lennie (Rodzina na sprzedaż) i Anna Castillo (Powołanie, 18.TKH).


"Wielkim wyzwaniem filmu był język. Trudno było ustalić, jak aktorzy mają mówić. Powinni wysławiać się jak w tamtych czasach, ale ich mowa nie może być zbyt wyszukana, żeby nie zanudzić widzów. Pisałem scenariusz ze słownikiem etymologicznym pod ręką. Ponad 90% słów, które pojawią się w filmie było znane i używane w XVI i XVII wieku." – powiedział reżyser.

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza