Show_thumb_pierwsza_mi_o___plakat_18.tkh

PIERWSZA MIŁOŚĆ

reż. Esteban Crespo | Hiszpania, 2017 | 105 min.

POLSKA PREMIERA

Pierwsza miłość – spontaniczna, namiętna, szalona, dzika. Siedemnastoletni Laura i Carlos nie widzą świata poza sobą. Liczy się tylko ich uczucie – strzeliste, gorące i żarliwe. Kochają się z całych sił, jakby każdy dzień był ostatnim. Łączy ich niemal obsesyjna namiętność. Kiedy w związku pojawi się niepewność i zazdrość, kochankowie zaczną się krzywdzić.


Udany debiut fabularny Estebana Crespo, którego krótki metraż, Aquel no era yo, otrzymał w 2013 roku nominację do Oscara. Bardzo dobrze zagrane role główne – w nich debiutujący na wielkim ekranie María Pedraza i Pol Monen, oraz drugoplanowe, w których wystąpiły m.in. Natalia Tena (10 000 km) i Sonia Almarcha (Przez otwarte drzwi, 17. TKH).


"Chciałem zrobić film o pierwszej miłości, której nie potrafisz kontrolować i której oddajesz się bez reszty. Sprawić, by widz przypomniał sobie, co czuł, kiedy zakochał się po raz pierwszy. Jest to również film o wejściu w dorosłość." – powiedział reżyser z okazji premiery obrazu podczas ubiegłorocznego Festiwalu Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze.


Nagrody:

Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2017: Konkurs główny

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza