Show_thumb_bar_plakat_18.tkh

BAR

reż. Álex de la Iglesia | Hiszpania, 2017 | 102 min.

Poranek w centrum zatłoczonego Madrytu. Bywalców niepozornego baru dzieli niemal wszystko – praca, poglądy, status społeczny. Wszyscy są jednak równie nieświadomi tego, że już wkrótce ich życiu zagrozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Bar staje się pułapką, w której zdani wyłącznie na siebie bohaterowie będą zmuszeni wspólnie walczyć o przetrwanie, uciekając się do kłamstw i intryg wymierzonych nawet w towarzyszy niedoli.


Czarna komedia Alexa de la Iglesii. Jedna z ostatnich ról zmarłej w ubiegłym roku wybitnej aktorki Terele Pávez (Przez otwarte drzwi, 17. TKH), której towarzyszą m.in. Mario Casas (Palmy w śniegu, 17.TKH), Blanca Suárez (Ta noc jest moja, 16. TKH) i Carmen Machi (Jak zostać Baskiem, 15.TKH).

"To moje życie. To, co mnie otacza. Opowiadam historię baru 'El Palentino' znajdującego się w madryckiej dzielnicy Malasaña – mieszkam dosłownie obok niego. Elementem łączącym moje filmy jest to, że staram się opowiadać wielkie historie umiejscawiając je w bliskim mi otoczeniu." – powiedział reżyser przy okazji pokazu specjalnego filmu na ubiegłorocznym Festiwalu Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze.
W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza