Show_thumb_trudno_powiedzie___egnaj_plakat_18.tkh

TRUDNO POWIEDZIEĆ ŻEGNAJ

reż. Lino Escalera | Hiszpania, 2017 | 96 min.

POLSKA PREMIERA

Carla odbiera telefon od siostry, Blanki z wiadomością o ciężkiej chorobie ich ojca. Carla od dawna z nim nie rozmawia, jednak tego samego dnia wsiada do samolotu i leci do Almerii, w której spędziła dzieciństwo. Od lekarzy dowiaduje się, że ojcu zostało niewiele czasu, jednak nie przyjmuje tego do wiadomości. Wbrew wszystkim postanawia zabrać go do Barcelony, gdzie – jak wierzy – lekarze lepiej się nim zajmą. We dwoje wyruszają w podróż, która ma być ucieczką od choroby i śmierci. Podczas wielu spędzonych razem godzin odbudują swoją relację i przygotują się na pożegnanie.


Nathalie Poza (Truman, 17.TKH) w popisowo zagranej roli głównej i Lola Dueñas (Ja też!, 10.TKH) oraz Juan Diego (Letni deszcz) w wybornych rolach drugoplanowych we wzruszającym debiucie reżyserskim Lina Escalery.


"Obserwujemy wygasłe uczucia, wielką frustrację, oraz brak satysfakcji i porozumienia między trzema bardzo upartymi członkami tej rodziny." – powiedział reżyser podczas Festiwalu Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze, gdzie film zdobył aż pięć nagród.


Nagrody:

Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2017: Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska (Nathalie Poza), Najlepsza drugoplanowa rola męska (Juan Diego), Najlepszy scenariusz, Wyróżnienie dla zespołu aktorskiego
Nagrody Goya 2018: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Nathalie Poza)

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza