Show_thumb_twoje_oczy_plakat_18.tkh

TWOJE OCZY

reż. Pedro Aguilera | Hiszpania, 2017 | 94 min.

Oliver (Julio Perillán) jest reżyserem filmowym. Mieszka i pracuje w Los Angeles. Pewnej nocy, przeglądając strony internetowe z amatorskimi filmami erotycznymi odkrywa, że bohaterką jednego z nich jest jego młodsza przyrodnia siostra, mieszkająca w Madrycie Aurora (Ivana Baquero). Zaskoczony i zmieszany, jedzie do Hiszpanii, gdzie nie był od wielu lat. Chce dowiedzieć się, dlaczego nagranie znalazło się w Internecie. Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie przeradza się w fascynację siostrą. Obserwuje obiekt swojego pożądania i manipuluje nim.


Opowieść o zakazanej miłości. Trzeci film Pedra Aguilery (La influencia, Naufragio), dramat erotyczny, który zmienia wizerunek Ivany Baquero z dziewczynki z Labiryntu Fauna w zmysłową kobietę.


"Punktem wyjścia filmu nie było kazirodztwo. Bohaterowie nie byli rodzeństwem, a Óliver nie był reżyserem. Źródłem był tytuł i jego znaczenie: Uważaj, na co patrzysz. Dzisiaj za dużo widzimy. Jesteśmy przesyceni światem audiowizualnym. Odkąd w XIX wieku powstała fotografia, żyjemy w przekonaniu, że to obrazy przedstawiają świat. Jest to kardynalny błąd. Obrazy coraz częściej oddalają nas od rzeczywistości." – powiedział reżyser.

Nagrody:
MFF Rotterdam 2017: Konkurs główny
Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2017: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Ivana Baquero), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Julio Perillán)

W repertuarze

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza