Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_w_ulamku_sekundy_b1_pl

W UŁAMKU SEKUNDY

reż. Fatih Akin | Francja, Niemcy, 2017 | 106 min.

ZŁOTY GLOB dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego 2018

Diane Kruger Najlepszą Aktorką MFF w CANNES 2017

Thriller Fatiha Akina („GŁOWĄ W MUR”) z Dianą Kruger („BĘKARTY WOJNY”) w roli głównej. W ułamku sekundy życie bohaterki eksploduje i rozpada się bezpowrotnie. W ułamku sekundy bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść.

"W UŁAMKU SEKUNDY" to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „GŁOWĄ W MUR, „SOUL KITCHEN” i „NA KRAWĘDZI NIEBA”. W roli głównej: Diane Kruger („BĘKARTY WOJNY”, „TROJA”, „KOPIA MISTRZA”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało "W UŁAMKU SEKUNDY" Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

"W UŁAMKU SEKUNDY" znalazło się na tzw. shortliście oscarowej w kategorii: Najlepszy film nieanglojęzyczny, co stawia film w szeregu tytułów z największymi szansami na statuetkę Amerykańskiej Akademii.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.Ostry, precyzyjny. Uwodzi emocjonalnym napięciem”. The Hollywood Reporter

Przemyślana. Głęboka. Zniewalająca. Przełomowa rola w karierze Diane Kruger”. Vogue

Znakomite, trzymające w napięciu, perfekcyjne kino. Najlepszy film Fatiha Akina od czasu Głową w mur”. Indiewire.com

Głęboko poruszający. Najlepsza kreacja w karierze Diane Kruger”. Marta Ossowska, Okiem krytyka

Genialnie poprowadzony, pomyślany i zagrany”. Michał Piepiórka, Bliżej ekranu

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza