Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_mali_m__czy_ni_plakat

Mali mężczyźni

reż. Ira Sachs | Grecja, USA, 2016 | 85 min.

Bohaterem jest trzynastoletni Jake, który wraz z rodzicami wprowadza się do domu odziedziczonego po zmarłym dziadku na Brooklynie. Szybko zaprzyjaźnia się z mieszkającym po sąsiedzku Tonym, synem chilijskiej emigrantki Leonor, prowadzącej na parterze budynku sklepik. Niestety, ich przyjaźń i marzenia, które dzielą, zostają wystawione na poważną próbę, kiedy dochodzi do sporu między rodzicami chłopców – nowa umowa najmu zaproponowana przez rodziców Jake’a jest dla Leonor zbyt wygórowana.

Film miał światową premierę na festiwalu w Sundance w 2016 roku, został również zaprezentowany podczas Berlinale. Krytycy używali w stosunku do niego takich określeń, jak „poruszający i pełen energii”, „kompletny i spełniony”, „reżyser jest mistrzem sugestywnych niedopowiedzeń”, „prosta historia, z której bije szczerość i głębia”.

Twórcą tego pięknego i subtelnego filmu o dorastaniu jest Ira Sachs, jeden z najlepiej znanych twórców kina LGBT, kojarzony z takimi tytułami jak Forty Shades of Blue, Zostań ze mną i Miłość jest zagadką. W obsadzie możemy znaleźć Grega Kinneara, Jennifer Ehle, Paulinę Garcię i Alfreda Molinę. Młodzi odtwórcy głównych ról również mają na koncie spore doświadczenie aktorskie. Theo Taplitz (Jake) gra w teatrze i reżyseruje filmy krótkometrażowe, zaś Michael Barbieri (Tony) niedługo pojawi się w Spider-Man: Homecoming i w ekranizacji powieści Stephena Kinga Mroczna wieża.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza