Show_thumb_plakat._poraniki

PORANEK RODZINNY: PAMIĘTNIK FLORKI, CZĘŚĆ IV – PREMIERA NA WIELKIM EKRANIE

reż. Różni twórcy | Polska | 40 min.

+3

WARSZTATY:  Florentyna to ryjówka, która przechowuje swoje przygody w pamiętniku. My też stworzymy własne pamiętniki. Z tektury i kolorowych tkanin, drucików kreatywnych i brystolu. Do gotowego pamiętnika schowamy pierwszą własną przygodę: najpiękniejszy dzień wakacji.

 

Pokażemy odcinki:

  • Jakie śliczne, odc. 3

Florka z Klemensem i jego tatą pracują w garażu nad zbudowaniem robota. Młoda Ryjówka z dużym zaangażowaniem uczestniczy w pracach, aż do momentu kiedy dostrzega prześliczny mały śrubokręt. Pokusa posiadania narzędzia jest tak duża, że zabiera go z garażu nie pytając o zgodę. Przez resztę dnia Florka musi mierzyć się z poczuciem winy, wstydem, ale także radością z posiadania małego skarbu. Najtrudniejsze okazuje się jednak przyznanie do winy, przeprosiny i związany z tym wstyd.

  • Ktoś inny, odc. 7 

Do domu Florki przychodzi Pani Sroka opowiadając o niebezpiecznym potworze, który zamieszkał nieopodal - pod lasem. Podobną historię przekazuje Florce listonosz a później koledzy z przedszkola. Nikt jednak potwora nie widział, a każdy o nim opowiada. Florka z Klemensem spotykają przybysza przy fontannie i tak rozpoczyna się przygoda, podczas której bohaterowie odcinka dowiadują się, że nie warto wierzyć plotkom, a warto poznawać ludzi od których wiele możemy się nauczyć.

  • Czekolada czy batonik, odc. 11

Florka wraz z całą grupą z przedszkola wybiera się do lasu by obserwować rośliny. Podczas wycieczki nie tylko poznaje nowe gatunki leśnej flory, ale przede wszystkim uczy się co to znaczy dzielić się, czym można się dzielić i czemu podzielony batonik smakuje lepiej niż ten jedzony w całości, ale w samotności.

  • Medal, odc. 12

Podczas zajęć w przedszkolu Florka przypadkiem odkrywa swój wyjątkowy talent do biegania. Rozpoczyna treningi. Wkrótce okazuje się, że w sporcie poza ćwiczeniem mięśni trzeba też nauczyć się wygrywać, przegrywać, a przede wszystkim zrozumieć, że to nie medal czyni ze sportowca zwycięzcę.

  • Superbohaterowie, odc. 6

Florka z Klemensem, zainspirowani oglądanym w kinie filmem, postanawiają zostać superbohaterami ratującymi świat. Jako Turbo Ryjówka i Super Chomik przemierzają Ryjówkowo poszukując okazji do zaprezentowania swoich super mocy. Szybko okazuje się, że ratowanie świata jest o wiele mniej spektakularne niż wydawało się na początku.


Pamiętnik Florki znowu w kinach

Pamiętnik Florki
to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak. Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.

W najnowszych odcinkach Florka z wieloma sytuacjami spotka się po raz pierwszy. Odkryje między innymi to, że żeby jeździć na rowerze trzeba się tego najpierw nauczyć, przekona się, czym jest ból zęba i przeżyje swoje pierwsze spotkanie z dentystą. Dowie się też, na czym polega oszczędzanie pieniędzy, czemu warto się dzielić, ale też pojedzie na swój pierwszy biwak i po raz pierwszy wygra wyścig. Będzie też uczyć się oswajać i przeżywać towarzyszące każdemu maluchowi emocje, takie jak wstyd czy strach przed obcymi, ale też duma i radość.

Nowa, czwarta już seria Pamiętników Florki składa się z 13 odcinków o długości 11 minut. Serial wyprodukowało łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol. To pierwsza tak duża polska produkcja od czasów Bolka i Lolka. Serial prezentowany jest w ramach cyklu Bajki z Polski, do którego należą także inne wartościowe rodzime seriale, takie jak Przytul mnie czy Żubr Pompik.


CZYM SĄ PORANKI RODZINNE? Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat). Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami i opiekunami, oglądają zestaw krótkometrażowych bajek, które niejednokrotnie - dla starszego pokolenia- są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje współczesne, ale także te sprzed lat, które zawsze pełne są barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 40 minut. 

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Podczas zajęć często wykorzystywane są materiały podlegające recyklingowi, co uczy najmłodsze dzieciaki ekologii. Liczba miejsc na warsztaty plastyczne jest ograniczona (30 dzieci). Za program i prowadzenie zajęć odpowiada AMBIENTÓWKA. Raz w miesiącu PORANEK RODZINNY dedykowany jest książce z Wydawnictwa ZAKAMARKI.


KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SEANSE?

Kino Muza w Poznaniu | Seans co tydzień | Sobota | godz. 11:00


Bilety

Seans + warsztaty: 11 zł

Seans bez warsztatów: 10 zł

Bilety z Kartą Dużej Rodziny:

Seans + warsztaty: 6 zł

Seans bez warsztatów: 5 zł


PARTNERZY CYKLU:

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza