Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_karafnaum_plakatnet_nologo_light

KAFARNAUM

(CAPERNAUM)

reż. Nadine Labaki | Liban, USA, 2018 | 121 min.

PL

''KAFARNAUM'' to najnowszy film Nadine Labaki (''KARMEL" i "DOKĄD TERAZ?"), który stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes. Film zebrał entuzjastyczne recenzje światowej krytyki i zdobył Nagrodę Jury, któremu w tym roku przewodniczyła Cate Blanchett. Tytuł pochodzi od nazwy biblijnego miasta, zwanego "drugą ojczyzną Chrystusa". Nigdzie Jezus nie dokonał tylu cudów, co w Kafarnaum, jednak jego mieszkańcy kpili z niego i jawnie go odrzucali.

Zain ma 12 lat, a ulica jest jego szkołą przetrwania. Kiedy rodzice wydają jego młodszą siostrę – wbrew jej woli – za starszego mężczyznę, chłopiec buntuje się i ucieka z domu. Postanawia zrobić wszystko, by uratować najbliższą mu osobę. Wkrótce na swej drodze spotyka parę cyrkowców o gołębich sercach oraz samotna matkę z maleńkim synkiem. Ich losy połączy wspólny cel: poszukiwanie miejsca, które mogliby nazwać domem.

Porównywany przez krytykę do "SLUMDOG. MILIONER Z ULICY", "KAFARNAUM" to przejmujące kino drogi. Pełna emocji współczesna opowieść o tym, że najwspanialsze ludzkie gesty i czyny można spotkać w miejscach pozornie pozbawionym nadziei.

NAGRODY:
• Cannes 2018: Nagroda Jury za najlepszy film
• Cannes 2018: Nagroda Jury Ekumenicznego
• Oscary 2019: Nominacja dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego


W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza