Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_climax_b1_nologo

CLIMAX

(CLIMAX)

reż. Gaspar Noé | Francja, 2018 | 90 min.

PL

„CLIMAX” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „LOVE” „NIEODWRACALNE” i „WKRACZAJĄC W PUSTKĘ” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „STEP UP”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.


Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („ATOMIC BLONDE”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „CLIMAXU”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „SANGRIA” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „CLIMAX”.


W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza