Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_niepos_uszne

NIEPOSŁUSZNE

reż. Sebastián Lelio | Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2017 | 114 min.

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za „FANTASTYCZNĄ KOBIETĘ”.

Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Choć "NIEPOSŁUSZNE" to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za "FANTASTYCZNĄ KOBIETĘ" Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za "GLORIĘ"). Scenariusz "NIEPOSŁUSZNYCH" powstał we współpracy z Rebeką Lenkiewicz, scenarzystką nagrodzonej Oscarem "IDY" Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną m.in. z filmów "LOBSTER" i "MŁODOŚĆ") oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów "PAMIĘTNIK", "SPOTLIGHT" , a także serialu "DETEKTYW"). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość Nieposłusznych zachwyciła krytyków, którzy porównują film do "CAROL" Todda Haynesa oraz "ŻYCIA ADELI" Abdellatifa Kechiche’a.


GŁOSY PRASY

Cudownie zmysłowy i prowokujący
Barry Hertz, The Globe and Mail

Pełna napięcia opowieść o zakazanej miłości
David Edelstein, Vulture

Ten film nie da wam spokoju
David Rooney, The Hollywood Reporter

Lelio powraca z kolejnym poruszającym portretem ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby pozostać wiernymi sobie.
Allison Shoemaker, The Consequence of the Sound

Weisz i McAdams wzbijają się na wyżyny swoich umiejętności: sprawiają, że wyczuwamy każdy ich nerw.
Peter Travers, Rolling Stone

Imponująca i przejmująca historia miłosna
Peter Bradshaw, The Guardian


Kadry z filmu: W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza