Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_animator_2018_pion

ANIMATOR 2018 - I POKAZ KONKURSOWY KRÓTKI METRAŻ

reż. Zestaw animacji | , 2017-2018 | 81 min.

PROGRAM POKAZU:

Pokaz I / 80’39’’

Tesla: Lumiére Mondiale / The Tesla World Light / Matthew Rankin / Kanada / Canada / 2017 / 8’18”
Wynalazca-wizjoner Nikola Tesla zgłasza się do swojego niegdysiejszego fundatora J.P. Morgana z ostatnią prośbą o wsparcie. Oparty na prawdziwych zdarzeniach film to eksplozja obrazu i dźwięku.

Sun Zoom Spark / Gina Kamentsky / USA / 2018 / 2’28”
Film zainspirowany utworem Sun Zoom Spark, autorstwa Dona Van Vlieta, aka Captain Beefheart. Malarstwo, rysunek i rotoscope na taśmie 70 mm. /

Hyperion Cantos - A Scholar's Tale / Arsenii Brylov / Polska / Poland / 2018 / 5’14”
Animowana kosmiczna opowieść na motywach kultowej serii książek science fiction Dana Simmonsa. / An animated space tale based on Dan Simmons’ cult sci-fi series.

Panta Rhei / Wouter Bongaerts / Belgia / Belgium / 2018 / 10’14”
Stefaan ucieka przed oceanem. Jednak nie jest w stanie schronić się przed wodą, a powodzie, przeciekający kran czy niekończąca się ulewa stale przenikają do jego życia.

(Fool time) JOB / Gilles Cuvelier / Francja / France / 2017 / 16’31”
Pedro znalazł nową pracę. Nieco dziwną, ale w dzisiejszych czasach nie wypada wybrzydzać. To prawdziwa okazja! Zresztą nigdy nie był typem cykora.

La femme canon / The Cannonball Woman / Albertine Zullo & David Toutevoix / Szwajcaria, Kanada, Francja / Switzerland, Canada, France / 2017 / 14’05”
Madeleine to człowiek-kula armatnia. Razem z mężem są znakomitymi showmanami. Jednak w zaciszu domowym każdy dzień coraz bardziej przypomina ten ostatni.

Mamoon / Ben Steer / Wielka Brytania / UK / 2017 / 6’29”
Opowiedziana za pomocą animacji rzucanych na polistyrenowe dekoracje, Mamoon to historia matki i jej niemowlęcia zmuszonych do ucieczki z domu.

Maria ja 7 pöialpoissi / Mary and 7 dwarfs / Riho Unt / Estonia / 2018 / 12’30”
Stara i dostojna zakonnica Maria, która całe swoje życie spędziła za murami klasztoru, chce spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Jedyną przeszkodą jest jej szczątkowa pamięć.

Kwadratura koła / Squaring the Circle / Karolina Specht / Polska / Poland / 2018 / 4’50”
Pewnego razu do schematu wkrada się nowy element, który na chwilę pozwoli Kwadratowi nieco inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Pełna graficznych metafor opowieść o niemożliwym uczuciu. /

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza