Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_roman-holiday-eddie-albert-gregory-peck-audrey-hepburn-1953_u-l-pt9psu0

RZYMSKIE WAKACJE

reż. William Wyler | USA, 1953 | 118 min.

27 SIERPNIA | godz. 21:00
Kino Muza na Masztalarskiej | ul. Masztalarska 8
RZYMSKIE WAKACJE” (Roman Holiday)
reż. William Wyler | USA 1953 | 118 min.
SEANS W 65. ROCZNICĘ ŚWIATOWEJ PREMIERY FILMU

Bilety: 18/15/12 zł

Niewiele osób pamięta, że komedia romantyczna Williama Wylera „RZYMSKIE WAKACJE” jest pierwszym filmem, w którym Audrey Hepburn zagrała rolę pierwszoplanową (Oscar® dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w roku 1954). Wbrew pozorom, pierwotnym wyborem reżysera do roli księżniczki Anny była Elizabeth Taylor, a tuż za nią szereg innych, nieosiągalnych wówczas aktorek. Po zakończeniu castingu, na który zaproszono Hepburn bez większego przekonania, postanowiono nie wyłączać kamery. Na prośbę Paramount przeprowadzono z nią wywiad, w trakcie którego opowiadała o swoich przeżyciach wojennych, a także doświadczeniu, jakiego nabrała tańcząc w balecie. Aktorka, myśląc, że kamera jest wyłączona, wskoczyła na łóżko i zapytała: Jak było? Wypadło dobrze? Ta sytuacja miała ostatecznie ukazać Wylerowi urok, humor, niewinność i talent młodziutkiej Audrey Hepburn.

Filmowy duet, stworzony przez Gregory’ego Pecka i Audrey Hepburn, przemierzając ukradkiem letnie ulice Wiecznego Miasta, buduje jedną z najbardziej szczerych relacji, jakie zaoferowało nam kino. Żaden inny tytuł nie oprowadzi Was po zakamarkach stolicy Włoch, pozostawiając równie szeroki uśmiech na twarzy. „RZYMSKIE WAKACJE” wciąż bawią i wzruszają tak samo, jak 65 lat temu, co byłoby niemożliwe, gdyby w księżniczkę Annę wcieliła się inna aktorka.


"RZYMSKIE WAKACJE
reż. William Wyler | USA 1953

Pewna młoda księżniczka (Audrey Hepburn) podczas oficjalnej wizyty w Rzymie ma już dość oficjalnej etykiety i postanawia zwiedzić miasto na własną rękę. Jej tropem podążą amerykański reporter (Gregory Peck) i jego fotograf (Eddie Albert) w poszukiwaniu sensacji na pierwszą stronę. Będzie wielki skandal czy nie... wielka miłość? Film Williama Wylera to jedna z najwdzięczniejszych komedii romantycznych w dziejach kina.
Film nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach przyniósł statuetkę Audrey Hepburn w jej pierwszej głównej roli (nagrodzono także scenariusz i kostiumy).

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza