Kino Muza działa od 1908 roku - zostało otwarte pod nazwą"Theater Apollo". W 1910 roku przybrało nazwę "Colosseum", w 1934 "Europa",1935 "Świt", w 1940 "Zentral Lichtspiele", w 1945 "Wolność" i od lat 50-tych "Muza".
Muza jest jednym z poznańskich kin studyjnych, które zachowało wygląd i repertuar kina z tradycjami. Kino Muza oferuje swoim widzom bogaty program arthousowy, organizuje wiele przeglądów filmowych i festiwali, gromadzi widzów podczas cykli skierowanych do studentów (DKF Kamera, Przyzwoicie Tanie Czwartki, Filozoficzne Środy z Gutek Film, Filmoterapia z Sensem, Animuza), właścicieli psów (Pieskie popołudnia), obcokrajowców (English subtitles), a także całych rodzin (Poranki Rodzinne, Dzieciaki do kina!, Z dzieckiem w kinie).

Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY. Ma to odzwierciedlenie w starannie dobieranym repertuarze, w którym można znaleźć przede wszystkim kino europejskie i autorskie.
Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas.

W naszym kinie przed seansem nie wyświetlamy reklam, godzina podana w repertuarze jest godziną rozpoczęcia seansu.

W roku 2007 kino było zarządzane przez firmę Gutek Film zajmującą się dystrybucją filmów. Od 1 lutego 2008 Muza jest prowadzona przez Estradę Poznańską, która jest jednostką samorządową.

W Kinie Muza realizowany jest program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Artystyczna aranżacja holu kina, techniczna jakość w sali kinowej oraz działalność Cafe Muza dodają kinu Muza blasku i czynią ją coraz atrakcyjniejszą w oczach naszych widzów. A to jest dla nas najcenniejsze.

W 2019 roku Kino Muza przeszło generalną przebudowę, dzięki czemy posiada teraz trzy sale projekcyjne, a także taras letni. 


Buy_ticket
Przycisk_muza