Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_filmoterapiazsensem__4_

26.06.2019

MAIDEN | POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Z okazji Dnia Marynarzy, którzy przypada 25 czerwca, zapraszamy razem z Gutek Film na jedyny w Poznaniu pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego "MAIDEN"! Przed Wami niesamowita historia o odwadze i walce z morskim żywiołem, ale przede wszystkim najlepszy dowód na to, że kobiecej siły nie trzeba nikomu udowadniać. 

Środa | 26.06 | godz. 20:30 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji miejsc

"MAIDEN"
reż. Alex Holmes | Wielka Brytania 2018 | 97 min.

Ta historia sprawi, że nabierzecie wiatru w żagle! Dziewczyny z „MAIDEN” mają wyjątkowy dar przekonywania, że w życiu da się pokonać wszelkie uprzedzenia i przesunąć każde granice. Trzymający w napięciu jak dreszczowiec, ten znakomity dokument jest opowieścią o kobietach, które chciały całego życia. O ich determinacji, sile i marzeniach, których nie zatrzymała potężna fala niechęci.

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”. “Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. “Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. “Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka; a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń, film „MAIDEN” Alexa Holmesa dowodzi, że dla Tracy Edwards i pozostałych dziewczyn był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce – nie tylko w sporcie. Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu (który stale “próbuje cię zabić”), są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest po prostu wolnością.
Buy_ticket
Przycisk_muza