Thumb_filmoterapiazsensem__2_

19.06.2019

BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES | POKAZ SPECJALNY

Zapraszamy do Kino Muza w Poznaniu na pokaz specjalny filmu "BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES". Film dokumentalny opowiada o kultowej amerykańskiej wytwórni płytowej Blue Note Records, której założycielami w 1939 byli Alfred Lion i Max Margulis, niedługo później do właścicieli dołączył Francis Wolff. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów i fanek jazzu! Film na dużym ekranie w Poznaniu, możecie obejrzeć tylko w Kino Muza w Poznaniu.

➡ Środa | 19.06 | godz. 19:30 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł

"BLUE NOTE RECORDS: BEYOND THE NOTES"
reż. Sophie Huber | Szwajcaria 2018 | 85 min.

Emocjonująca i emocjonalna podróż za kulisy Blue Note Records, powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku. Film jest częścią celebracji obchodów 80-lecia istnienia Blue Note Records.

Dwóch fanów jazzu, emigrantów z Niemiec, stworzyło przestrzeń dla muzyków, którzy – tak jak oni sami – poszukiwali wolności i artystycznej swobody. Ich bezkompromisowa postawa przyczyniła się do rewolucji nie tylko w jazzie, ale i w innych gatunkach, np. w hip-hopie. Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver.

Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album "All-Stars".

Prelekcję przed pokazem wygłosi: 

Dionizy Piątkowski - entuzjasta i promotor jazzu, który gdyby nie było jazzu z pewnością by go wymyślił. By realizować swoje pomysły prowadzi cykl koncertowy Era Jazzu i aby wszystko usystematyzować napisał pierwszą w Polsce Encyklopedię Jazzu.


Buy_ticket
Przycisk_muza