Thumb_exils02551963192

Francuski Czwartek: bilety 5 zł, 17 marca

FRANCUSKI CZWARTEK

17 MARCA 2011

Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii

Bilety: 5 zł. Nie przyjmujemy rezerwacji.

 

14.45 INFERNO. NIEDOKOŃCZONE PIEKŁO

16:30 EXILS

18:15 ZAGUBIENI W MIŁOŚCI

20:00 SCHRONIENIE

21.30 BAZYL. CZŁOWIEK Z KULĄ W GŁOWIE

23:15 WYŚNIONE MIŁOŚCI

 

 

Poniżej plik do pobrania - pełen program XXI Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii, które potrwają od 17 marca do 14 kwietnia.

 

 

OPISY FILMÓW

 

INFERNO NIEDOKOŃCZONE PIEKŁO
Reż. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea

Dokument opowiadający o realizacji odnalezionego po 50 latach filmu Henri-Georgesa Clouzota. W trakcie zdjęć reżyser dostał zawału serca, na co wpływ miały jego konflikty z ekipą filmową. W dokumencie wypowiadają się m.in. aktorzy biorący udział w niezrealizowanych w filmie scenach

 

EXILS
Reż. Tony Gatlif

Pewnego dnia Zano wraz ze swoją dziewczyną Naime postanawiają przez Francję, Hiszpanię i Maroko dotrzeć do kraju swoich rodziców - Algierii. W czasie podróży bohaterowie spotykają innych emigrantów poszukujących swojego miejsca na ziemi. Towarzyszy im tylko muzyka (od miejskiego techno do flamenco), oboje są wolni.

 

ZAGUBIENI W MIŁOŚCI

reż. Patrice Chereau

Głównym bohaterem tego obrazu jest Daniel, samotny mężczyzna, który ma romans z Sonią. Jego miłość jest zaborcza, a Sonia musi znosić z jego strony emocjonalne tortury, podejrzenia i nieustanną kontrolę. Nie przeszkadza jej to jednak w romansowaniu z innym mężczyzną, któremu funduje takie same tortury jak Daniel jej.

 

SCHRONIENIE
Reż. Francois Ozon

Pozornie prosta opowieść o Luisie i Mousse, parze pięknych, młodych i wykształconych ludzi uzależnionych od narkotyków. W momencie, kiedy Louis nagle umiera z powodu przedawkowania, Mousse odkrywa, że jest w ciąży. Odtrącona przez najbliższych, zagubiona i samotna kobieta szuka sensu życia i schronienia przed światem, w opuszczonym, wiejskim domu na malowniczym wybrzeżu. Kilka miesięcy później w jej schronieniu pojawia się brat zmarłego Louis?a.

 

BAZYL CZŁOWIEK Z KULĄ W GŁOWIE
Rez. Jean-Pierre Jeunet

Bazil zostaje przez przypadek postrzelony w głowę, a całe jego życie wywraca się do góry nogami. Bezdomnego Bazila przygarnia grupa barwnych ekscentryków, która pomaga mu też w uknuciu intrygi, której celem jest wyeliminowanie przyczyny jego wszystkich kłopotów: producentów kuli, która utkwiła w jego głowie, a także innej, która przed laty zabiła jego ojca.

 

WYŚNIONE MIŁOŚĆI
Reż. Xavier Dolan

"Wyśnione miłości" to pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Od spotkania do spotkania, od jednej wspólnie spędzonej chwili do drugiej Francis i Marie staja się coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym.

Buy_ticket
Przycisk_muza