Thumb_filmoterapiazsensem__1_

15.06.2019 - 17.06.2019

SIEDZĄCY SŁOŃ & HOLIDAY | POKAZY SPECJALNE 18. MFF NH

15 i 17 czerwca, zapraszamy do Kina Muza w Poznaniu, na jedyne w naszym mieście pozafestiwalowe pokazy „HOLIDAY” – zdobywcy Grand Prix i „SIEDZĄCEGO SŁONIA” – laureata Nagrody Publiczności 18. MFF Nowe Horyzonty – największego festiwalu filmowego w Polsce. Specjalne seanse zwycięzców wrocławskiej imprezy, to unikatowa szansa, żeby poczuć festiwalową atmosferę i przygotować się na tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Sobota | 15.06 | godz. 18.00 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł

SIEDZĄCY SŁOŃ” (DA XIANG XI DI ER ZUO)
Nagroda Publiczności 18. MFF Nowe Horyzonty
reż. Hu Bo | Chiny 2018 | 230 min.

„SIEDZĄCY SŁOŃ” (DA XIANG XI DI ER ZUO) jest perfekcyjnym połączeniem kina protestu i klimatu rodem z filmów noir. W „SIEDZĄCYM SŁONIU” obserwujemy zrealizowaną z rozmachem panoramę międzyludzkich relacji, na których piętno odciska moralna korupcja. Impulsem wszystkich zdarzeń jest tu szkolny incydent, skutkujący serią tragicznych wydarzeń. Rozkręcająca się spirala przemocy pochłania kolejnych bohaterów, którzy zaczynają fantazjować o ucieczce z miasta. Ich pragnienie ucieleśnia mityczny siedzący słoń z miasta Manzhouli – nieporuszony, obojętny niczym Budda. „SIEDZĄCY SŁOŃ” to nie tylko mocna, szczera do bólu diagnoza współczesnych Chin, lecz także jeden z najbardziej poruszających obrazów straconej młodości.

Poniedziałek | 17.06 | godz. 19:00 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł

HOLIDAY
Grand Prix 18. MFF Nowe Horyzonty
reż. Isabella Eklöf | Dania, Holandia, Szwecja 2018 | 90 min.

Pokaz ze specjalnym udziałem Romana Gutka, który wygłosi prelekcję i poprowadzi dyskusję po projekcji.


„HOLIDAY” Isabelli Eklöf zaczyna się jak obietnica niezapomnianych wakacji – tureckie wybrzeże, drinki z palemką, dom z basenem, a w nim bogate towarzystwo. I tylko twarz młodziutkiej, niebywale atrakcyjnej Saschy zdradza czujność i napięcie kryjące się pod niewinnym uśmiechem. Duńska reżyserka w jednocześnie niepokojący, piekielnie przenikliwy i magnetycznie przyciągający sposób portretuje świat współczesnej przestępczości, w którego sidła wpada główna bohaterka. Upojenie blichtrem przeplata się tu z brutalnością, a kobiece ciało jest traktowane jako kolejny dodatek do kolekcji luksusowych towarów. Eklöf nie proponuje jednak prostych wyroków i rozwiązań, pokazując cienką granicę przebiegającą między rzeczywistością kata i ofiary.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to największe wydarzenie filmowe w Polsce, w ramach którego widzowie mają okazję zobaczyć odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali i nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Wypełnieniem idei kina „nowohoryzontowego” jest konkurs główny. To tu trafiają tytuły, które za sprawą niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie.

Od 25 lipca do 4 sierpnia 2019 zapraszamy na 19. edycję festiwalu do Wrocławia.Buy_ticket
Przycisk_muza