Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_projekt_bez_tytu_u__7_

09.06.2019

MATRIX | POKAZ SPECJALNY | 20 LAT OD PREMIERY

24 marca 2019 roku, minęło dokładnie 20 lat od światowej premiery filmu "MATRIX" sióstr Wachowskich. Film, który powstał na podstawie ich własnego scenariusza, pełen jest nowatorskich efektów specjalnych, które zrewolucjonizowały kino. Mijające lata sprawiły, że stał się obrazem kultowym, który na trwałe zapisał się z historii kinematografii. Pozostawiamy Wam decyzję, czy wybierzecie niebieską pigułkę i zostaniecie 9 czerwca w domu, czy zdecydujecie się na czerwoną pigułkę i wybierzecie się razem z nami do filmowej krainy czarów, pełnej zerojedynkowych kodów, świetnej ścieżki dźwiękowej, wybuchów, prekursorskiego zastosowania efektu bullet-time, czarnych okularów i skórzanych płaszczy. Ekranowa walka z przyszłością nadal trwa i wygląda obecnie równie zjawiskowo, co dwie dekady temu. 

Projekcja odbędzie się z zremasterowanej cyfrowo wersji (2D, napisy).

Niedziela | 9 czerwca | godz. 21:00
➡ Sala nr 1 (parter)
➡ Bilety: 20/18/15/12 zł

Na wydarzenia nie przyjmujemy rezerwacji biletów.

"MATRIX" (THE MATRIX)
reż. Lilly Wachowski, Lana Wachowski | Australia, USA 1999 | 136 min.

Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością.
Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę.
Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie, niezapomniane obrazy i wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w cyber-thrillerze, który oglądać można nawet dziesiątki razy.Buy_ticket
Przycisk_muza