30.03.2019
WILKOŁAK | SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU
Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu "WILKOŁAK" w Kino Muza w Poznaniu. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem - Adrianem Pankiem.
➡ Sobota | 30.03 | godz. 18:00
➡ Bilety: 18/15/12 zł
Na pokazy specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

"WILKOŁAK" (WEREWOLF)
reż. Adrian Panek | Holandia, Niemcy, Polska, 2018 | 88 min.
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

GOŚĆ POKAZU:
➡ Adrian Panek
Urodzony w 1975 r. w Warszawie. Jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Zrealizował krótkometrażowe "MĘCZEŃSTWO MARIANA" (2006) i "MOJĄ BIEDNĄ GŁOWĘ" (2009) oraz wiele wideoklipów i reklam telewizyjnych. W 2011 roku zadebiutował w pełnym metrażu
dramatem kostiumowym „DAAS” z Andrzejem Chyrą, Mariuszem Bonaszewskim i Olgierdem Łukaszewiczem w rolach głównych. Za ten film otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę im. Andrzeja Munka za Najlepszy Debiut Reżyserski 2011 roku oraz Nagrodę "Perspektywa" im. Janusza "Kuby" Morgensterna.
PROWADZĄCY SPOTKANIE:
➡ dr Andrzej Marzec
Filozof, krytyk filmowy, vloger („Widma Marca”) doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, wykładowca UAP, redaktor „Czasu Kultury”, współpracuje z centrum kultury „Pawilon” w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, posthumanizmu oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książki "Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności" (2015).