Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_hd_filmy

31.03.2019

POWRÓT | SPOTKANIE Z REŻYSERKĄ I AKTORKĄ

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "POWRÓT" w Kino Muza w Poznaniu. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką - Magdaleną Łazarkiewicz oraz odtwórczynią głównej roli - Sandrą Drzymalską.

Pokaz przedpremierowy z udziałem twórczyń

➡ Niedziela | 31.03 | godz. 17:00
➡ Bilety: 18/15/12 zł

Na pokazy specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

"POWRÓT" (BACK HOME)
reż. Magdalena Łazarkiewicz | Polska, 2018 | 106 min.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

Przejmujący dramat o samotności i wykluczeniu, o psychologicznych skutkach życia w rodzinnym i środowiskowym terrorze. Stawiający pytanie, czy dopuszczalne jest akceptowanie przemocy w społeczeństwie powszechnie deklarującym, iż w życiu codziennym kieruje się zasadami dekalogu.

W SPOTKANIU PO PROJEKCJI UDZIAŁ WEZMĄ:

Magdalena Łazarkiewicz
Reżyserka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-78 pełniła funkcję kierowniczki literackiej Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Od roku 2011 dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy" w Warszawie. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.
Siostra reżyserki - Agnieszki Holland, matka kompozytora Antoniego Łazarkiewicza.

Sandra Drzymalska
Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (2017). Wystąpiła w nagradzanych filmach krótkometrażowych („JEST NAPRAWDĘ EKSTRA” Katarzyny Warzechy i „RÓŻA WIATRÓW” Darii Kasperek). Znana jest publiczności także z ról serialowych ("BELFER" ), a także z drugoplanowych kreacji w pełnometrażowych produkcjach fabularnych ("AMOK" oraz "LISTY DO M2").Buy_ticket
Przycisk_muza