Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_hd_filmy__9_

30.01.2019

OTWÓRZ OCZY! X.CHANGE W KINIE MUZA

Fundacja x.change - twórcy TEDxPoznań - i Kino Muza w Poznaniu zapraszają na pierwszy pokaz z cyklu OTWÓRZ OCZY!

Otwieramy się na inspirujące filmy dokumentalne z całego świata, które w nieszablonowy sposób opowiadają o kreatywności, biznesie, marketingu i edukacji, które dobre TEDxowe idee wynoszą poza sale konferencyjne.

Zaczynamy z przytupem - od filmu "POKOLENIA PIENIĄDZA", dokumentalnego filmu Lauren Greenfield, który otwierał Sundance Film Festival 2018.
Pokaz filmu poprzedzi prelekcja, po seansie za to zapraszamy na dyskusję.

➡ Środa | 30 stycznia | godz. 20:00
🎫 Bilety: 15 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


"POKOLENIE PIENIĄDZA" (GENERATION WEALTH)
reż. Lauren Greenfield | USA, 2018 | 106 min.

Witajcie w świecie najbogatszych, gdzie pieniądze nie są problemem, ale bogactwo ma bardzo wysoką cenę. To świat 1 procenta ludzi na Ziemi.
Poznajemy menadżera funduszu hedgingowego, matkę – przedstawicielkę klasy pracującej, a także ambitną małą dziewczynkę, która planuje udział w swoim pierwszym konkursie piękności. Wszystko kręci się tu wokół statusu materialnego, chciwości, hiperkonsumpcjonizmu traktowanego jako hobby, turbo-kapitalizmu i zaczerpniętych z mediów wzorów piękna i sukcesu. Za tą błyszcząca i czarującą fasadą czai się jednak wszechogarniająca pustka – człowiek jest tylko tym, co posiada. Film pojawia się w epoce, gdy społeczna nierówność osiąga swoje apogeum, a prezydent USA jest uosobieniem narcyzmu, próżności i bogactwa.


Buy_ticket
Przycisk_muza