Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_hd_filmy

27.01.2019

LISTA SCHINDLERA | POKAZ SPECJALNY

30 listopada 2018 roku, przypadła dokładnie 25. rocznica światowej premiery „LISTY SCHINDLERA” Stevena Spielberga – jednego z najważniejszych i najbardziej poruszających filmów o tematyce obozowej w historii kinematografii. 27 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a także w 74. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, zapraszamy do Kino Muza w Poznaniu na pokaz specjalny filmu, w którym niezapomniane kreacje aktorskie stworczyli Liam Neeson, Ralp Fiennes oraz Ben Kingsley.

„LISTA SCHINDLERA” otrzymała aż 7 Oscarów®, m.in. za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również 7 statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami. W 2007 r. Amerykański Instytut Filmowy umieścił ten tytuł na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.

Dziś obraz Spielberga uchodzi za dzieło kultowe, a scena z dziewczynką w czerwonym płaszczu przeszła na stałe do kanonu kinematografii światowej.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU
74. ROCZNICA WYZWOLENIA OBOZU AUSCHWITZ-BIRKENAU

➡ Niedziela | 27.01 | godz. 19:30
➡ Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


"LISTA SCHINDLERA"
reż. Steven Spielberg | USA 1993 | 195 min.

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią, wręcz darmową siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady wykupując nieefektywnych pracowników do swojej fabryki. "Lista Schindlera" to niewątpliwie największy triumf kinowy wybitnego hollywoodzkiego reżysera Stevena Spielberga. Wydanie DVD zawiera obrazy poprawione techniką cyfrową, cyfrową jakość dźwięku 5.1 oraz zupełnie nowe dodatki specjalne. "Lista Schindlera", w której występują między innymi Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall, oraz Embeth Davidtz, to prawdziwa historia, której nigdy nie da się wymazać z pamięci. Opowieść o człowieku, który nie był obojętny, ocalił setki istnień ludzkich w najczarniejszym rozdziale naszej historii.


Buy_ticket
Przycisk_muza