Thumb_fatih-akin497940915

Nieprzywoicie Tani Czwartek z FATIH AKINEM! 13 stycznia, bilety 5 zł

FATIH AKIN

Fatih Akin urodził się w 1973 r. w Hamburgu w tureckiej rodzinie. Jest reżyserem, scenarzystą i aktorem. Studiował na hamburskiej Hochschule für Bildende Künste. Udanie zadebiutował w 1995 roku krótkometrażowym filmem Sensin, który zdobył nagrodę publiczności na International Short Film Festival w Hamburgu. Pierwszy film fabularny Akina, mroczny dramat Szybko i bezboleśnie (Kurz and schmerzlos, 1997), został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, zdobywając 9 nagród, w tym Brązowego Lamparta w Locarno, nagrodę Adolfa Grimme’a oraz Bawarską Nagrodę Filmową. W 1998 roku.

Kolejne filmy Fatiha Akina, romantyczny film drogi W lipcu (Im Juli; 2000) oraz Solino (2002) - historia włoskiej rodziny przyjeżdżającej do pracy w niemieckim Zagłębiu Ruhry potwierdziły jego zawodową wszechstronność. Jednak największym dotychczasowym sukcesem reżysera jest dramat Głową w mur (Gegen die Wand). Z racji jego tureckich korzeni jest to film bardzo osobisty. Obraz ten zdobył szereg nagród, w tym m.in Złotego Niedźwiedzia na 54. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2004 roku oraz nagrodę FIRPRESCI na tym samym festiwalu.

"Głową w mur" został również uznany za Najlepszy Film Europejski 2004 (European Film Awards) oraz uhonorowany nagrodą Goya.

Najnowszy film Akina "Soul Kitchen", otrzymał w zeszłym roku nagrodę jury w Wenecji.

Źródło: Stopklatka.pl

Źródło: megafon.pl

 

czwartek 13 stycznia ? NIEPRZYZWOICIE TANI CZWARTEK ? bilety 5 zł - FATIH AKIN:

16:30 GŁOWĄ W MUR

18:45 ŻYCIE JEST MUZYKĄ

20:30 NA KRAWĘDZI NIEBA

22:45 ZAKOCHANY NOWY JORK

Rezerwacje na Nieprzyzwoicie Tani Czwartek trzeba odebrać najpóźniej dzień przed seansem.

Buy_ticket
Przycisk_muza