Thumb_sep-foto-zebr-i-przyb980258131

22.04.2013

"SĘP": spotkanie z Eugeniuszem Korinem i Michałem Żebrowskim

DKF KAMERA

zaprasza

na pokaz specjalny oraz spotkanie z twórcami filmu filmu

?S Ę P?

Gośćmi wieczoru będą:

scenarzysta i reżyser: Eugeniusz Korin

oraz odtwórca głównej roli: Michał Żebrowski

Spotkanie poprowadzi Wiesław Kot

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

godz. 21.00

bilety: 15 zł


O GOŚCIACH:

EUGENIUSZ KORIN

SCENARIUSZ, REŻYSERIA, KONCEPCJA MUZYCZNA ORAZ WYBÓR UTWORÓW (muzyka Archive)

Reżyser, pedagog, producent teatralny; współwłaściciel oraz dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro w Warszawie.

Jest absolwentem wydziałów aktorskiego i reżyserskiego Państwowego Instytutu Teatru, Muzyki i Kina w Leningradzie (1975 r.) oraz wydziału reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (1980 r.) Wyreżyserował ponad 60 spektakli dramatycznych, komedii, spektakli muzycznych i oper w teatrach największych miast Polski, a także w Szwajcarii i Rosji. Jest reżyserem spektakli telewizyjnych, autorem kilkunastu adaptacji, tłumaczeń, scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz sztuk teatralnych.

W latach 1990 - 2003 był Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru Nowego w Poznaniu, w którym wyreżyserował ?Króla Leara? z Tadeuszem Łomnickim w roli tytułowej. Jest jednym z nielicznych reżyserów teatralnych, którego spektakle osiągają kilkunastoletnie cykle eksploatacji i są grane po kilkaset razy.

W 2010 roku, wspólnie z Michałem Żebrowskim, założył Teatr 6.piętro. Jako dyrektor artystyczny i reżyser realizuje m.in. autorskie cykle premier "Miłość, Zdrada i Przebaczenie" według Woody Allena, cykl przewidziany jako tryptyk, oraz "Fredro Boyem".

Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Korin

MICHAŁ ŻEBROWSKI

ROLA TYTUŁOWA - ALEKSANDER WOLIN znany jako SĘP

Aktor, producent teatralny, współwłaściciel oraz Dyrektor Naczelny Teatru 6.piętro.

Michał Żebrowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w ?Samowolce? Feliksa Falka. Wielką popularność przyniosły mu role w polskich superprodukcjach filmowych z 1999 roku m.in. w ?Panu Tadeuszu? Andrzeja Wajdy i w ?Ogniem i mieczem? Jerzego Hoffmana. Efektem była nagroda czytelników miesięcznika FILM w 2000 roku - Złota Kaczka dla najlepszego aktora ? za role Tadeusza Soplicy i Jana Skrzetuskiego oraz nominacja do Orła ? Polskiej Nagrody Filmowej za rolę u Hoffmana. W 2001 roku Żebrowski wcielił się w Geralta z Rivii, głównego bohatera ?Wiedźmina? w reżyserii Marka Brodzkiego. Rola białowłosego zabójcy potworów umocniła jego wizerunek heroicznego bohatera.

W 2003 roku ponownie wystąpił u Jerzego Hoffmana w epickim fresku ?Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem?. Uznanie przyniosła mu rola w przejmującym filmie Magdaleny Piekorz ?Pręgi?, za rolę Wojtka zdobył kolejną Złotą Kaczkę. Ponadto Żebrowski wystąpił w polsko-chińskiej produkcji Jacka Bromskiego ?Kochankowie roku tygrysa? (2006) oraz debiutanckim filmie Andrzeja Seweryna ?Kto nigdy nie żył??. Rok później zagrał w rosyjskiej megaprodukcji ?1612?. W 2008 roku ponownie zagrał w filmie Magdaleny Piekorz pt. ?Senność?, rola przyniosła mu kolejną Złotą Kaczkę. Aktor zagrał także w nowej ekranizacji Janosika w reżyserii duetu Holland/Adamik.

SĘP ? O FILMIE

Wyobraź sobie, że masz moc decydowania o ludzkim życiu. Kogo byś potępił, a kogo ocalił?
W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie. Pierwszy raz, logiczne myślenie wpędzi go w pułapkę bez wyjścia. Nagle z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie?

REŻYSER O FILMIE

Ten film powinien wciągać, niepokoić i uzależniać ? żeby ostatecznie porazić świadomością naszej wspólnej bezradności wobec ZŁA. Ten film powinien mówić o ZŁU całą prawdę. Że jest zakaźne. Że jest wieczne. Że istniejące prawo i wymiar sprawiedliwości nie są w stanie zadośćuczynić ludzkiemu prawu i ludzkiej sprawiedliwości. Że walczyć z NIM można tylko bezwzględnymi metodami. Że ci, którzy ze ZŁEM tymi bezwzględnymi metodami walczą, wcześniej czy później stają się JEGO odbiciem. Że nie walczyć z NIM niepodobna. Że walka z NIM jest nie do wygrania. Że jest to walka bez szczęśliwego zakończenia. Na tym polega tajemnica tragedii. Jednak pomimo tej wiedzy, człowiek zawsze będzie szukał wyjścia i będzie wierzył w możliwość szczęśliwego zakończenia. Na tym polega tajemnica życia. Gdyż tak samo niezniszczalna jak potęga ZŁA, jest potęga DOBRA.

CHARAKTERYSTYKA POSTACI

ALEKSANDER WOLIN znany jako SĘP (Michał Żebrowski)

Samotnik z trudem poddający się jakiejkolwiek charakterystyce, gdyż cały jest zbudowany z kontrastów. Urodził się z ?genem? współczucia i niemalże biologiczną potrzebą ładu moralnego. Nie potrafi pogodzić się ze światem, w którym zło rozdaje karty.

Zaciekle waleczny, jeśli wymagają tego okoliczności. Wysportowany i szalenie sprawny we wszystkim, co wymaga wysiłku, nie tylko fizycznego. Zdystansowany, obdarzony specyficznym poczuciem humoru. W wydziale wewnętrznym tropi zło w stanie krystalicznym: walczy z tymi, którzy zamiast pomagać, krzywdzą.

Jest w tym bezwzględny i piekielnie skuteczny, za co został ochrzczony przez trzymanych na dystans kolegów mało chlubną ksywką SĘP.

Obsada

MICHAŁ ŻEBROWSKI Sęp

DANIEL OLBRYCHSKI Bożek

PAWEŁ MAŁASZYŃSKI Robaczewski

ANNA PRZYBYLSKA Natasza

PIOTR FRONCZEWSKI Krasucki

MIROSŁAW BAKA Rajski

ANDRZEJ SEWERYN Reatorski

ANDRZEJ GRABOWSKI Raczek

Twórcy

Scenariusz i Reżyseria: Eugeniusz Korin

Producent: Klaudiusz Frydrych, Sylwia Wilkos, Roman Gutek

Zdjęcia: Arkadiusz Tomiak

Scenografia: Katarzyna Filimoniuk

Kostiumy: Dominika Gebel

Muzyka: Archive

Dźwięk: Leszek Freund

Montaż: Marcin ?Kot? Bastkowski

Charakteryzacja: Marcin Rodak, Katarzyna Foltyńska

Kierownictwo produkcji: Ewa Jastrzębska

Produkcja: SCORPIO STUDIO

Buy_ticket
Przycisk_muza