Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_samsara1219660376

19.10.2012 - 02.11.2012

SAMSARA

SAMSARA


reż. Ron Fricke, USA 2011, 99 min.


Samsara czyli nieustanne wędrowanie

Na zbliżającym się Warszawskim Festiwalu Filmowym zostanie wyświetlony najnowszy film Rona Fricke. "Samsara" to rodzaj półtoragodzinnej etiudy filmowej, nakręconej na taśmie 70mm o wyjątkowej jakości wizualnej. To podróż przez dziką przyrodę, starożytne cywilizacje do współczesności. Tylko obraz i dźwięk? ale to wystarczy by się zachwycić.

Samsara to kolejny film autorstwa Rona Fricke, po owacyjnie przyjętym przez publiczność filmie ?Baraka? z 1992 roku. Obraz powstawał przez ponad pięć lat w dwudziestu pięciu krajach na pięciu kontynentach. Reżyser stworzył dziennik z podróży, który zarazem jest swego rodzaju medytacją nad naszą planetą.

Nie da się nie wspomnieć o walorach zmysłowych filmu, który zdecydowanie nie pozostawi widza bez wewnętrznych refleksji na temat życia. Ron Fricke z premedytacją kontrastuje przyrodę, zabytki, dokonania starożytnych kultur z współczesnym światem konsumpcjonizmu, by pokazać jego małość wobec tego, co ludzkość i natura zdążyły osiągnąć w przeszłości. W filmie możemy zobaczyć między innymi kadry z Chin ? tancerki w Pekinie, Japonii ? fabrykę lalek do złudzenia przypominających żywe kobiety; Turcji ? Park Narodowy Nemrut, Etiopii ? Dolinę Omo, Angoli ? Wodospady Epupa, Francji ? Wersal, USA ? wulkan Kilauea na Hawajach czy Brazylii ? kościół Divino Salvador.

Muzykę do filmu skomponowała Lisa Gerrard z legendarnego zespołu Dead Can Dance.


Buy_ticket
Przycisk_muza