Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_tfn67468567

19.10.2012 - 25.10.2012

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO 2012

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

19 - 25 października 2012

bilety 5 zł (nie przyjmujemy rezerwacji)

PROGRAM


piątek 19.10

19:00 BARBARA


sobota 20.10

19:00 DOM NA WEEKEND


niedziela 21.10

19:00 POLL


poniedziałek 22.10

19:00 MOJA PIOSENKA


wtorek 23.10

19:00 W PÓŁ DROGI


środa 24.10

19:00 JOSCHKA I PAN FISCHER


czwartek 25.10

19:00 COMBAT GIRLS - KREW I HONOR


OPISY FILMÓW

BARBARA

Niemcy 2012, Reżyseria: Christian Petzold; W rolach głównych: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Rainer Bock, Christina Hecke; Dystrybucja w Polsce: Aurorafilms, 105 min.

NRD latem roku 1980. Młoda lekarka, Barbara, złożyła właśnie wniosek o emigrację. Za karę zostaje przeniesiona ze stolicy do małego prowincjonalnego szpitala. Jörg, jej ukochany z Zachodu, przygotowuje dla niej plan ucieczki przez Morze Bałtyckie. Barbara czeka. Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi, lato oraz nowe otoczenie zupełnie jej nie interesują. Barbara pracuje na oddziale chirurgii dziecięcej pod okiem nowego szefa, Andre. Jest oddana pacjentom i zdystansowana do kolegów ale jej przyszłość jest niepewna.
André swoim zachowaniem wprawia

DOM NA WEEKEND

Niemcy 2012, Reżyseria: Hans-Christian Schmidt, W rolach głównych: Lars Eidinger, Corinna Harfouch, Sebastian Zimmler, Ernst Stötzner, Picco von Groote, 84 min.

Marko jest trzydziestolatkiem, który zaraz po ukończeniu studiów zamieszkał w Berlinie - wystarczająco daleko od swoich rodziców Gitte i Güntera, aby nie musieć uczestniczyć w ich modelu życia rodzinnego. Rodziców odwiedza raz, dwa razy do roku - głównie po to, aby mogli zobaczyć swego wnuka.

POLL

Niemcy / Austria / Estonia 2010; Reżyseria: Chris Kraus, W rolach głównych: Paula Beer, Edgar Selge, Tambet Tuisk, Jeanette Hain, 134 min.

Nie ma upadków - są tylko transformacje. To credo przyświeca młodej i wybitnie utalentowanej Odzie von Siering zachwycającej się końcem epoki. Lato w 1914 r., krótko przed wybuchem Pierwszej Wojny Światowej, niebawem rozpadną się przesączone niemiecką kulturą kraje bałtyckie, należące do cesarstwa rosyjskiego. Jest to rozpad zagrażający życiu Ody, jej arystokratycznej rodziny i burzacy poczucie bezpieczeństwa, pozwalający jednocześnie zaznać jej szczęścia. Dramatyczne spotkanie z estońskim anarchistą będzie dla niej punktem zwrotnym i ucieczką ze starego świata.

MOJA PIOSENKA

Niemcy 2010, Reżyseria: Florian Cossen; W rolach głównych: Jessica Schwarz, Michael Gwisdek, Rafael Ferro; Dystrybucja: Instytut Goethego; 95 min

Maria, bohaterka filmu, jest pływaczką i jedzie na zawody sportowe do Chile. Czekając na lotnisku w Buenos Aires na dalszy lot słyszy hiszpańską kołysankę śpiewaną przez młodą kobietę usypiającą dziecko. Dziewczyna nie włada tym językiem, lecz ze zdumieniem stwierdza, że zna zarówno słowa jak i melodię piosenki, którą mimowolnie zaczyna nucić. To niezwykłe doświadczenie sprawia, ze Maria decyduje się przerwać podróż i spędzić jakiś czas w Argentynie.

W PÓŁ DROGI

Niemcy 2010-2011; Reżyseria: Andreas Dresen; W rolach głównych: Milan Peschel, Steffi Kühnert, Talisa Lilli Lemke, Mika Nilson Seidel, Ursula Werner; Dystrybucja w Polsce: Aurorafilms, 110 min

Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny
nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia.

JOSCHKA I PAN FISCHER

Niemcy, Szwajcaria 2011, Reżyseria: Pepe Danquart, 138 min

Był działaczem w 68 roku, guerrillero, taksówkarzem, znany jako ?Sponti" ? został heskim ministrem środowiska w adidasach i niemieckim ministrem spraw zagranicznych w garniturze: Burzliwe życie Josepha ?Joschki" Fischera stało się w filmie reżysera Pepe Danquarta pretekstem do opowiedzenia o sześciu dekadach niemieckiej historii powojennej. Od zakłamanych lat pięćdziesiątych, burzliwych dni APO i ?ołowianych czasów" terroru RAF-u poprzez początki ruchu antyatomowego i założenia partii Zielonych aż do upadku muru berlińskiego i pierwszego czerwono-zielonego rządu. Film Danquarta staje się wehikułem czasu przemieszczającym się przez sześć kolejnych dekad a Fischer podróżującym, który czasami nie może uwierzyć w to, co wydarzyło się w epoce, która ukształtowała go w takim samym stopniu, w jakim on ukształtował ją.

COMBAT GIRLS - KREW I HONOR

Niemcy 2011, Reżyseria: David Wnendt, W rolach głównych: Alina Levshin, Jella Haase, Gerdy Zint, Dystrybucja w Polsce: Spectacor, 103 min

To historia 20-letniej Marisy, która nienawidzi Żydów, obcokrajowców i policji. Za to kocha swój kraj i Adolfa Hitlera. Należy do gangu nazistów, w którym przemoc i brutalne imprezy są na porządku dziennym. Kiedy 14-letnia Svenja przyłącza się do grupy, Marisa staje się jej przewodniczką po nazistowskim świecie. Wszystko się zmienia, gdy Marisa poznaje afgańskiego uchodźcę. Nagle zauważa, że reguły panujące w gangu wcale nie są doskonałe i jedyne. Czy dziewczyna opuści grupę?

Organizatorzy:
Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu
Kino Muza

Partnerzy:
Konsul honorowy Niemiec w Poznaniu
Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego
Instytut Goethego

Buy_ticket
Przycisk_muza