Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_happy-happy-maly812256981

16.03.2012 - 30.03.2012

HAPPY, HAPPY

HAPPY, HAPPY

reż. Anne Sewitsky

Norwegia 2010

85 min.

Da się głęboko w sobie skryć tajemnicę i nie dać jej poznać nikomu. Jest możliwe żyć z tym sekretem i starać się, żeby nikt wkoło nie zauważył. Bo to, co niewypowiedziane, jest podszyte wstydem, strachem a otoczone poczuciem obowiązku. Prawdziwy facet ma dom, przed nim posadzone drzewo, a w nim choć na pozór szczęśliwą żonę i radosne w swojej patologii dziecko. Bańka w końcu musi pęknąć. A sekret musi wyjść na jaw.

Okolica pokryta jest grubą warstwą białego puchu, ludzie są życzliwi, uśmiechają się do siebie i chętnie pomagają sobie nawzajem. Tu się za niczym nie biegnie, tu wszystko choćby i na pozór, to jednak jest idealnie a ciepło domowego ogniska podgrzewane jest przez płomienie....zdrady. Kaja i Erik to właśnie na pozór szczęśliwe małżeństwo, wychowujące na owym uboczu cywilizacji syna. Kaja nosi serce na dłoni i duszę na ramieniu. Elrik odkrywa siebie tylko na tyle, na ile musi, żeby mieć święty spokój. Zdaje się, że kiedyś się kochali. Teraz łączy ich tylko syn.

Dokładnie naprzeciw ich rodzinnego domu, w którym skrywają żale, jest ich drugi, pusty dom. Ich życie zmienia się od pierwszych chwil, kiedy zamieszkują tam Sigve i Elisabeth i ich adoptowany syn. Na pierwszy rzut oka są nieprzyzwoicie szczęśliwi, znajdą się doskonale, wiedzą, ile które z nich słodzi i co lubi. Zderzenie światów domowników z domów naprzeciwko powoduje konieczność skonfrontowania się z sobą, wiwisekcji swoich związków i wzajemnych relacji.


Buy_ticket
Przycisk_muza